Нещодавно на телеканалі НЛО TV відбулась премєра ситкому «Прєподи». Це молодіжна комедійна історія про викладачів, які ще недавно навчалися, закохувалися, гуляли ночі й дні, готуючись до сесій і заліків і придумували прізвиська прєподам-занудам, а сьогодні самі опинилися за кафедрою. Ми поговорили з режисеркою проекту Наталею Пасеницькою і дізналися подробиці знімання, розпитали про акторів і про те, як серіал вплинув на життя.

— Наталю, про що серіал «Прєподи»?

— Це чудовий серіал про «родичів, яких не вибирають». Якщо коротко – серіал про життя, про нас із вами, про викладачів, які не бояться бути собою. Кожен із них може повести себе неочікувано і не так, як «належить учителю». Наш серіал розкриває купу проблем в освіті в гумористичній формі.
Це особливий проект, адже під час знімання усі, включно з акторами масових сцен, створили таку собі сім’ю. Навантаження було дуже велике, всі працювали на межі своїх можливостей, але всі один одного підтримували, було багато сміху, а головне – принаймні головні актори та я – ми стали справжніми друзями и досі зустрічаємось просто випити кави та провести гарно час.

— Як знімальний процес вплинув на вас?

— Ми знімали ну дуже швидко! Мабуть, з команди ніхто і ніколи до цього так швидко не працював, як на цьому проекті. Але у цілому це була гарна школа, яка показала, у кого які недоліки. Я, наприклад, після «Прєподів» пішла навчатися до відомого режисера, бо зрозуміла, що, незважаючи на мій 7-річний досвід роботи у кіно та червоний диплом Карпенка-Карого, ще є багато речей, яких я не вмію. І це було винятково правильне рішення, яке мені дуже допомогло далі у роботі з іншими проектами, особливо під час зйомок повного метру – моєю роботою мрії, якою я пишаюсь.

— Найбільше зі зйомок вам запам’яталося…

— Аномальна спека! На вулиці було +38, а на майданчику, коли вмикали усі освітлювальні прибори і вимикали кондиціонери (щоб не було браку по звуку) – усі 42! Тож до кінця дубля грим весь вже тікКоли директорка (грає Ірина Андрєєва) казала: «тут спека, як у Бангладеші», вона не жартувала!

— Як вам працювалось з акторським складом?

— Я з тих режисерів, які люблять знімати одних і тих самих. І майже всіх цих акторів я перетягнула у свій наступний проект. Не тому, що ми друзі, а тому що вважаю їх надзвичайно талановитими. У них такий спектр комедійних «штучок», вони нереальні у комедії! Дуже мультяшні, дуже яскраві і дійсно смішні.
Машуня (Марія Крушинська) – людина, на якій лежало більше всього тексту. А ще це її перший досвід у головній ролі, тож їй було найважче. Але вона завжди казала, що на майданчику вона відпочиває, бо вдома чекає двоє маленьких дітей). Маша – неймовірна. Вона завжди вражає своєю акторською мімікою та працездатністю. Анатоль Фон-Філандра – генератор геніальний ідей. Людина, на яку постійно хочеться дивитися – такий собі Джої з «Друзів». Завжди щось придумує, завжди хоче зробити ще смішніше, ще краще. Таня Степченкова – людина-оркестр. Незважаючи на те, що сама вона надзвичайно далека від своєї героїні, вона зробила її образ дуже виразним і дуже смішним. Сашко Рудько з його тонкою іронією і сарказмом, він для мене надзвичайний, неймовірно красивий та талановитий! І Любляна Фенчак, наша красуня і душа. Про Іру Андрєєву взагалі мовчу – вона суперпрофі, яка настільки органічно виглядає в кадрі, що важко не закоохатися.

— Чули вже відгуки про серіал?

— Чула від Любляни Фенчак, що її викладачі зі школи дивляться, ржуть, тому що в шоці: вона була круглою відмінницею і «задротом» повним , а в серіалі розпусницю грає. Кажуть, що в кожній школі є своя «викладачка-тігріца». 

Один комментарий

Наталя Пасеницька про серіал «Прєподи»: є свій Джої і «вчителька-тігріца»

Оставьте ваш комментарий