Щоб наблизитися до чемпіонства необхідна щоденна наполеглива праця і неймовірна сила духу. За роки незалежності українські спортсмени вибороли півтисячі медалей, з них третина — золоті. На останніх параолімпійських іграх в Токіо українська збірна показала неймовірний результат — 5 командне місце в світі.  Про секрети своєї витривалості і наполегливості наші спортсмени  розповіли журналістам програми «Загублений світ» на каналі 2+2.

Олена Федота — чемпіонка світу і Європи з плавання. Цьогоріч Олена дебютувала на токійській Параолімпіаді, де здобула дві срібні медалі з фехтування на шаблях у командній та індивідуальній першостях.

Олена згадує, що у підлітковому віці навіть не мріяла займатися професійним спортом, але, коли дівчина опинилася в інвалідному візку, почала плавати в басейні задля підтримки фізичної форми. Згодом тренер запропонував Олені долучитися до параолімпійців. «Я зовсім ще боялася навіть слова інвалідність. Мене це якось так все лякало. Але в той час проходила олімпіада в Афінах 2004 року, я якось натрапила на цю трансляцію. Мені це здалося дуже цікавим», — згадує Олена Федота, за яких умов виникло бажання прийти у великий спорт.

Переломний момент стався в Олени у 2016 році. Її засмутив результат змагань у Ріо. Тоді вона зрозуміла, що у плаванні з’явилося багато суперників, яким важко складати конкуренцію. Єдине, що знала Олена точно — вона не готова здаватися, не кине спорт. Знайомство з фехтувальницею Євгенією Бреус стало доленосним для Олени, відтоді вона взяла в руки шпагу і представляє Україну в цьому виді спорту.

Євгеній Богодайко — триразовий Параолімпійський чемпіон з плавання. У Євгенія вроджені ураження ніг та рук, однак його батьки були певні, що хлопця потрібно виховувати, як усіх дітей. Євгеній Богодайко впевнений, що саме це дало результат.

У 11 років, після того, як Євгенія запросив на тренування Сергій Калайда, відомий тренер, який працює в системі спорту дітей з інвалідністю, він зрозумів, що плавання — справа життя. «Це була любов з першого погляду», — каже Євген Богодайко про плавання.

На Параолімпіаді в Лондоні у 2012 році Євгеній виборов 5 медалей і побив два світових рекорди. Хлопець пригадує, коли здійснилася його найзаповітніша мрія — здобути золоту медаль, відтоді у нього з’явилася  апатія. Він не знав, чим себе зайняти. Але завдяки своїй працьовитості і наполегливості вдалося перебороти цей стан. На наступній Параолімпіаді в Ріо-де-Жанейро Євгеній здобув вже 8 медалей, три з яких — золоті. «Це результат тяжкої роботи і правильного налаштування самого себе», — запевняє Євгеній Богодайко.

Чому українські параолімпійці виступають краще за олімпійців? Це запитання не люблять ні спортсмени, ні тренери. Подейкують, що все пов’язано з мотивацією та характером, саме це допомагає долати складнощі.

Ще більше неймовірних фактів про українських спортсменів — дізнавайтеся у повному випуску інформаційно-розважального проекту «Загублений світ» на телеканалі 2+2.

Рубрики: ТБ

Залиште ваш коментар