Співачка розпочала свою творчу діяльність у 2018 році дебютним треком «Будь». Лілія є авторкою усіх своїх треків. Наразі її ютуб-канал налічує понад мільйон переглядів.

— Лілія, за освітою ви журналістка, але обрали професію музиканта. З чого почалася ваша любов до музики?

— Любов до музики у мене з дитинства. Ще в дошкільному віці придумувала слова й мелодії, співала на дивані у щітку для волосся та уявляла, що я на сцені. Потім була музична школа, клас скрипки, виступи, участь у шкільних ансамблях. Я з музикою пов’язана з дитинства.

— А чому тоді пішли вчитися на журналіста?

— Я завжди любила читати, писала вірші та прозу, у мене була тяга до слова. Плюс батькам ця ідея сподобалася. Але потім музика все-таки перемогла.

— Чому YAGODA?

— Коли починала свій проект, то був готовий трек, а сценічне ім’я собі не могла придумати. І одного разу я стояла в черзі за кавою і прокручувала в голові варіанти нікнейма, прочитала в меню — ягідний топінг. Мені так сподобалося це яскраве слово, і воно швидко до мене приклеїлося, друзі почали називати мене Ягідкою.

— У вас було щасливе дитинство?

— Про дитинство у мене тільки теплі спогади. Воно пахне бабусиною випічкою, звучить казками, які читала мама. Я була щасливою дитиною, котра була закохана в книги. Скрізь читала, знала понад триста віршів у три роки, і «Заповіт» Шевченка розповідала, коли ще не вимовляла всі букви.

— Які зараз стосунки з батьками?

— Відносини з батьками у мене хороші. Люблю їх такими, які вони є, а вони мене — такою, якою є я. Це дуже важливо.

— У вас співоча родина?

— Ні, сім’я у мене не співає. Хоча тато в юності грав на гітарі та кларнеті.

— А хтось з родичів має відношення до музики?

— У мене є молодший брат, він грає на гітарі, але для себе.

— Мама слухала пісню «П’яна»? Якою була її реакція?

— Ми з мамою на кухні дивилися кліп, мама розплакалася і сказала, що все так просто і без штучності. Це зачіпає найбільше. Я їй вірю.

— Що зазвичай батьки та родичі кажуть про вашу творчість?

— Спочатку батьки були проти мого співу, а потім, коли з’явилася YAGODA, вони почали дуже підтримувати мене. Слухають пісні, мама з татом читають усі коментарі на ютубі, тому будьте добрішими. (Сміється).

— У композиції «П’яна» ви оспівуєте власну історію кохання?

— Ні, на щастя, це не моя історія. Але тема аб’юзу висіла в повітрі, було багато розмов, історій. І коли я сиділа на пляжі в Одесі, у навушниках грала музика… і збоку була молода пара, чоловік з агресією смикнув жінку за руку, і в мені це викликало просто бурю емоцій. Я почала про це писати. І головний посил пісні «П’яна» — це надія. Надія, що ти розкажеш, поділишся і знайдеш в собі силу йти далі.

— Якщо потрібно для справи — ви готові бути відвертою перед публікою й розповідати про особисте?

— Я в житті людина відкрита, можу поділитися своєю історією, люблю слухати інших. Відверта у своїй творчості, мені нема чого приховувати, тому можу ділитися своїм досвідом і відчуттями.

— Які, на ваш погляд, головні правила здорових відносин між чоловіком і жінкою?

— Головне правило — це почуття, без них не варто будувати відносини. А далі довіра, вміння слухати одне одного та шукати компроміси, вміння прощати. І ніколи не лягати спати у сварці, не замовчувати, а говорити — це важливо.

— За ніч перед зйомкою кліпу ви з режисером повністю змінили концепцію сценарію і все перепланували. Як часто піддаєтеся шостому чуттю і йдете за ним, коли відчуваєте, що щось складається неправильно?

— Коли щось плануєш, а воно ну ніяк не виходить, все сиплеться, ламається. У такі моменти беру паузу й думаю, що я роблю не так. І якщо знаходжу цю відповідь, то можу змінити всю концепцію. Я вчуся довіряти собі. Колись у мене були речі, які робила через силу, і нічого доброго з цього не виходило.

— Як люди потрапляють у вашу команду? Що між вами повинно з’явитися — спалахнути іскра й хімія чи знайтися точки дотику?

— Якщо ти можеш обійняти людину, то зможеш з нею працювати. Мені важливо, щоб людина підходила мені по духу, по цінностях, по цілях. Люблю ініціативних і чуттєвих людей.

— Як гадаєте, що заважає артисту на шляху до слави й успіху?

— Мені здається, що успіх у будь-якій справі — це праця й наполегливість.

— Як минуло ваше літо?

— Дуже швидко й насичено. Я багато писала й цього літа почала роботу над новим міні-альбомом.

— Яка літня подія стала для вас найяскравішою? Чому?

— Вперше зайнялася дайвінгом, поборола страх глибини. Була під неймовірними враженнями. Це моя маленька перемога. Люблю ставити перед собою такі виклики. Сміливі не ті, що нічого не бояться, а ті, що бояться, але все одно роблять.

— У вас є власні місця сили?

— Моє місце сили — це мій дім, особливо коли там прибрано. А ще люблю їздити в Лумшори, там немає зв’язку, чани, з яких ти спускаєшся в річку. Саме в цьому місці я дійсно перезаряджаюсь.

— До кого ви передусім звертаєтеся, коли вам стає погано? І до кого — коли добре?

— Часто буває так, що багато емоцій я виписую на листок, потім вони стають віршами або піснями. Це мій особливий спосіб зняття стресу.

— Яку композицію ви обрали б саундтреком до свого життя?

— Ох, моя улюблена пісня Diamonds від Rihanna. Нехай у житті все сяє.

БЛІЦ: Ідеальні люди й сукні

— Чим вас не змусиш займатися нізащо в світі?

— Точними науками.

— У чому ваша найбільша слабкість?

— Люблю солодощі.

— Яка ваша найсильніша сторона?

— Жіночність.

— Хотіли б знятися у великому кіно — у якому амплуа?

— Так. Зіграла б аферистку-втікачку.

— Де бачите себе через 10 років?

— Буду в Україні, на великій сцені або стадіоні.

— Ідеальний одяг для вас — це?

— Сукня.

— Джерело найбільшого натхнення для вас — це…

— Люди.

Теги:

Залиште ваш коментар