Осінній сезон тішить яскравими новинками українського телебачення. В їх числі й комедійний серіал «Прєподи», який нещодавно вийшов на каналі НЛО TV. Це – історія про молодих викладачів, що працюють у комерційному коледжі та постійно потрапляють у незручні та смішні ситуації. Працюючи зі студентами, прєподи дають жару та змінюють погляд на навчальний процес!
Одну з головних ролей у ситкомі виконала українська актриса Любляна Фенчак. В серіалі вона втілила спокусливу викладачку англійської мови Ельвіру Хижняк. Яскравий макіяж, короткі сукні з глибокими декольте та винахідливість у пошуках заможних прихильників – невід’ємні атрибути образу Ельвіри Олександрівни. Ми поспілкувалися з Любляною та дізналися більше про її роботу в «Прєподах», комічні ситуації на зйомках і роль, про яку актриса мріє в майбутньому.

Любляно, як дізналися про кастинг у серіал «Прєподи»?

Дізналась через пост кастинг-директора Аріни Петрової у Facebook. Ніколи раніше не думала, що таким чином можна потрапити на головну роль, але це виявилось реальним. Було декілька етапів кастингу: все почалось із візитки та анекдоту, а далі вже були проби на роль Ельвіри.

Коли ознайомилися з персонажем, які думки виникли?

Щойно я отримала сценарій, відразу зрозуміла, що він, мабуть, один із найкращих і найсмішніших серед тих, з якими мені доводилося працювати, – шикарні діалоги, дуже круто прописана біблія героїв. Я відразу почала фантазувати. Хотілось утілити персонажа якомога яскравіше. Тож почала придумувати всілякі фішечки для Ельвіри. Роль мені була зрозуміла максимально повно.

Як вважаєте, чому саме вам довірили втілити Ельвіру?

Чесно кажучи, на знаю. Я вийшла з перших проб і мене трохи трусило – мабуть, адреналін. Але ще тоді я ніби відчула, що все буде добре, я їм сподобалась, і серіалу в моєму житті бути. Так і відбулось. До речі, роль Ельвіри стала однією з моїх улюблених. Я взагалі обожнюю комедійний жанр. Мені в ньому комфортно й дуже легко. Тому в цьому проекті почувалася, як риба в воді.

В чому схожість та відмінність характерів реальної Любляни Фенчак та вашої героїні в ситкомі?

Насправді, Ельвіра дуже товариська, як і я. Якщо ти її друг, то це вже назавжди, і в образу вона тебе не дасть – цим ми й схожі. Відрізняємося ж тим, що справжня я критично мислю та розставляю інші пріоритети в житті.

Ваша героїня – досить яскрава дівчина з глибоким декольте та виразним макіяжем. А в реальному житті вам притаманне подібне?

Я думаю, що всі дівчата в душі яскраві, і я не виняток. (Усміхається.) Є в мене декілька гарних суконь з декольте, але ношу їх рідко. Взагалі, люблю одягатись під настрій: інколи – спортивний стиль, а часом – щось жіночне, якщо погода дозволяє. Мене на вулиці можна впізнати за великими навушниками, бо я меломан, і білими кросівками. А найулюбленіша моя зачіска – це пучок. Що ж стосується макіяжу, дуже виразний не люблю. Здебільшого обходжусь чимось нюдовим, або просто вії підфарбовую.

В ситкомі Ельвіра буквально полює за популярністю: зациклена на соцмережах, хоче набрати підписників на YouTube-каналі, хайпує. А ви прагнете до великої популярності?

Звісно, в наш час соціальні мережі дуже важливі для актора, тому стараюсь їх вести. Але мені не завжди вистачає на це сил і бажання. Я популярності особливо не прагну. Мені здається, що вона – певний бонус, який може бути як хорошим, так і поганим.

Що вам найбільше запам’яталося зі зйомок «Прєподів»?

Мені дуже запам’ятався день примірки костюму та освоєння локації. Тоді пахло свіжою фарбою і було відчуття, наче це перший день школи. Наша команда була дуже дружньою, і весело на зйомках було кожного дня. Досі згадую всіх із великою любов’ю. Та все ж мав місце випадок, який особливо відклався в пам’яті. Була сцена, як у коледж приходить новий директор і мочить мою прекрасну Ельвіру в відрі з водою. Я цього взагалі не очікувала, оскільки ми з партнером репетирували зовсім по-іншому. І тут я розслабилась, одна мить – і я вже майже вся у воді! Це було дуже несподівано.

Як цікаво! А були ще якісь смішні ситуації на зйомках?

— Звісно. Кумедних випадків на майданчику вистачало. Наприклад, якось у звичайнісінький знімальний день мене загримували, одягнули, і я пішла на репетицію. А потім помічаю – в мене руки посиніли, і навколо люди дивляться з подивом. Ніяк не могла зрозуміти, що ж не так, аж поки не підійшла до дзеркала. А там знаєте що? Справжній аватар! Я була просто вся синя!
Справа в тім, що якраз у той день на мене одягали кілька синіх перук. Кожна з них дуже фарбувала все, з чим мала справу. І до обіду в мене посиніли руки, шия, обличчя, одяг, стілець, а крім того, ще й костюмер і гример. Словом, перепало всім, хто посидів десь, де раніше бувала я. Тож дуже швидко всі люди в білому та світлому почали триматись від мене якомога далі. А найсмішніше було потім відмивати ту фарбу з голови. Бо після обіду вже розпочинались інші сцени, де синій не був трендовим кольором. Але, на щастя, тазик, шампунь, вода і ціла пачка кондиціонеру повернули мені блонд. (Сміється.)

Якою була реакція ваших рідних та друзів, коли побачили вас у «Прєподах»?

Їм сподобалось. Дивились, сміялись, хоча я дуже нервувала, оскільки образ відвертий. До речі, друзі казали, що в них у школі теж була така «хижачка».

Що вважаєте справжнім успіхом у професії актора?

Найбільший успіх – це створити образ, який із часом не втрачає актуальності та живе окремим життям без актора і проекту.

Яку роль ви б хотіли зіграти в майбутньому?

Мені б дуже хотілося зіграти сильну жінку-лідера в пам’ять про мою бабусю –  політичну ув’язнену та борчиню за Незалежність Миклащук Емілію Юріївну.

Оставьте ваш комментарий