У книзі читач дізнається масу цікавих історій про Євгенію Мірошниченко, Володимира Івасюка, Юрія Тимошенка (незрівнянного Тарапуньку), Володимира Дахно (творця мультсеріалу «Як козаки …»), Мусліма Магомаєва, Миколу Гринько (тато Карло і талісман Андрія Тарковського), Миколу Оляліна і багатьох інших відомих людей, з якими в різні роки доля зводила Ігоря Поклада. А ще автори розповіли про те, як створювалися такі легендарні пісні як «Ой, летіли дикі гуси», «Кохана» і «Чарівна скрипка».

Як розповіла дружина і муза композитора Світлана Поклад, ідея записувати розповіді чоловіка у неї з’явилася давно. «Я слухала ці історії і думала: як же так? Не можна, щоб це все забулося. І потихеньку для себе почала робити нотатки. При цьому про фейсбук чи будь-які інші майданчики для розміщення інформації тоді навіть не думала. А потім почався локдаун, і нас всіх закрили по домівках. І коли у нас почалися екскурсії — сьогодні йдемо на балкон і дивимося на Павловський сквер, а завтра йдемо на кухню і милуємося віковою тополею — я і подумала, чому б, нарешті, не сісти і не написати історію життя Поклада», — згадує вона.
Спочатку з’явилася сторінка в фейсбук «Незабутні — Незабываемые», куди Світлана Поклад викладала історії про великих людей. Потім ці розповіді почали передруковувати ЗМІ. Оточуючі почали вмовляти Покладів видати книгу.
«Наші друзі на Книжковому Арсеналі зустрілися з представниками видавництва «АДЕФ Україна», і вже через тиждень вони були у нас вдома», — розповідає дружина композитора. Але виявилося, що історій про великих людей замало для повноцінного видання. І було вирішено додати розділи «Життя по нотах» — про початок творчого шляху, про саму творчість і про тих, хто був поруч, і «Життя не по нотах» про захоплення композитора: риболовлю, більярд, собак та ін.


На написання 228-сторінкової книги «По ту сторону роялю» пішло близько року. Цікаво, що перші передплатники, які замовили видання ще до друку, отримали дивовижний бонус — знамените київське сухе варення за відновленим старовинним рецептом з яблук сорту антонівка, що ростуть в саду композитора! Тому дереву близько ста років! 

Рубрики: Звезды

Оставьте ваш комментарий