У жовтні телеканал Discovery+ запустив нову програму «Вбивчий космос», присвячену науковому поясненню космічних небезпек для Землі. Головна роль у серіалі належить Айдану Гіллену (Мізинець з «Гри Престолів»). Ми посплікувались з ним про сам серіал, його роль в ньому і реальність космічних небезпек.

Ви стали відомими в акторській індустрії, особливо в ролі «маленького пальця» в серіалі «Гра Престолів». Але яке ваше відношення до астрономії?

Що ж, я нещодавно зіграв реального астрофізика на ім’я Дж. Аллен Хайнек у серіалі під назвою «Проект блакитної книги», яка розглядала розслідування уряду США щодо НЛО в 50-х і 60-х роках, ми зробили 20 епізодів. А також завжди мав загальний інтерес до наукового вивчення Всесвіту, дивився науково-популярні передачі.

Ви стали головним героєм шоу під назвою «Вбивчий Космос», яке транслювалося на Discovery+. Яка головна мета цього шоу?

Зробити легке і веселе шоу, яке б трошки налякало глядачів за допомогою експертів, які спочатку вкажуть на небезпеки, проілюструють їх чудовими графічними ефектами та обговореннями, а потім м’яко запевнити їх, що нічого з цього не відбудеться наступного тижня (але насправді цілком могло б!).

Чим вас захопив цей сценарій, який суттєво відрізняється від інших ваших творів?

Ну, це виглядало весело, я завжди хотів бути зіграти детектива, як в мультиках 1940-х/50-х років, цікавився космосом і тим, що там є, і це здавалося хорошим способом поєднати ці речі.

Чи можете ви пояснити, яка ваша роль у серіалі?

Я виступаю оповідачем, допомагаю з’єднати окремі розділи в історію і буквально задаю питання вченим, на які ми хочемо почути наукові відповіді.

Які найцікавіші таємниці космосу на вашу думку?

Ну, я уявляю, ми не знаємо більшості з них, наша цивілізація настільки молода, а нашому технологічному віку всього пара сотень  років .. ми досить впевнені в одних і тих самих законах фізики для матерії та часу, певні що вони панують скрізь.. хм.. Чорні діри, здається, показуть,  що це не зовсім так, що є щось цікаве «з того боку». Час і матерії змінюється навколо них і є питання, чи можуть вони стати порталом в інший вимір? І це лише, по суті, найпростіші з таємниць, але вони спонукають мене до роздумів. Наприклад, я вважаю ідеї нескінченного чи кінцевого Всесвіту однаково вражаючими.

Після роботи з вченими над документальним фільмом, ви можете відповісти на велике питання — чи існують інопланетяни?

Ну, це питання, яке я задавав в кожному епізоді нещодавньої серії “Проект блакитної книги”, де я грав астрофізика та спеціаліста з НЛО – Дж. Аллена Хайнека. Я вважаю, що навряд чи ми одні у Всесвіті. В той же час малоймовірно, що ми найближчим часом встановимо контакт з іншими формами життя чи цивілізаціями. Але, якщо ми виживемо і продовжимо розвиватися технологічно чи інакше, це можливо. Не можу собі уявити, що ми зустрінемося фізично.

Чому, на вашу думку, Земля знаходиться під постійною космічною загрозою?

Очевидно, ми в справжній небезпеці від нас самих, про це говорять нам останнім часом вчені і школярі – це екологічні виклики, які, безумовно є для нас карколомними. Що ж стосується космічних небезпек, вони, безумовно, є, і ми весь час дивимось на зірки і їх життя і смерть. В минулому ж ми тісно спілкувалися з метеоритами чи астероїдами, динозаври тому доказ. Тож час від часу катастрофи трапляються, але, можливо.. ці події не такі однозначні. Адже, якби цей метеорит не знищив більшість динозаврів, ми б, імовірно, не сиділи і не говорили зараз..

Які найбільш імовірні з потенційних космічних небезпек?

Ці небезпеки існували завжди, крім космічного сміття, яке ми створили нещодавно, тому я не надто хвилююся з цього приводу. Я б припустив, що найбільш імовірним є, що може вплинути на нас це ефект Кесслера тощо. Уявіть, якщо одне судно, що застрягло у Суецькому каналі, може викликати такий розлад у світовій економіці, що станеться, якби весь супутниковий зв’язок із Землею був знищений за кілька годин? (ефект Кесслера — гіпотетичний розвиток подій на навколоземній орбіті, коли космічне сміття, що з’явилося внаслідок численних запусків штучних супутників, призводить до цілковитої непридатності ближнього космосу для практичного використання. Прим. Ред.).

На вашу думку, чи достатньо досліджується космічний простір? Чому ні/так?

Звичайно, ці дослідження дуже цікаві і вони допомогли нам зрозуміти Всесвіт і, що важливіше, землю. Але більшість дійсно важливих відкриттів було зроблено саме тут, на землі. Ми витрачаємо на космос багато грошей, тому спірне питання щодо того, наскільки це корисно. Але, якщо думати в довгостроковій перспективі – виживання нашого виду в наступні десятки тисяч років, можливо, для цього доведеться вийти за межі планети.

 

Рубрики: Интервью ТВ

Оставьте ваш комментарий