Ведучі тревел-шоу «Орел та Решка. Дива світу» (Новий канал) Анфіса Черних та Антон Зайцев поділилися враженнями від відвідування грандіозної споруди Стародавнього світу.

Колізей – це найвідоміша арена у світі. Там тисячі років проводились не футбольні матчі, не концерти суперзірок, а смертні бої заради забави. Зараз відвідувачі милуються вражаючою архітектурою Колізею, а не вбивствами, що відбувалися в ньому. Серед них — ведучі тревел-шоу «Орел та Решка. Дива світу», яке щосуботи показує Новий канал, Анфіса Черних та Антон Зайцев.

— Якщо абстрагуватися від цього та сприймати Колізей як легендарну архітектурну споруду, то він справді вражає монументальністю та величчю. Перебуваючи поряд з ним, розумієш: перед тобою справжнє диво світу! — зауважив Антон.

Тут гладіатори вбивали тварин, а тварини потрошили гладіаторів. У цих боях загинули 400 тисяч людей і не менше мільйона безневинних звірів. Стародавні римляни не мали кінотеатрів і соцмереж — були лише вбивства в Колізеї, подивитися на які щоразу приходили по 50 тисяч людей. На почесному місці сидів імператор — він вирішував, кому жити, а кому вмирати. Вище сиділи чиновники, ще вище — військові, над ними — давньоримський середній клас, а на вершині — раби.

— Римляни хотіли звести цю споруду ще вищою! Технічно це було можливо, але людина, яка сиділа б у верхівці, взагалі нічого не побачила з того, що відбувається на арені. До речі, сюди глядачів приваблювали безкоштовним входом та їжею. Саме звідси пішов вислів «хліба та видовищ», бо Колізей — найпотужніший інструмент керування натовпом. Що потрібно зробити, щоб нижчі стани не бунтували? Правильно – відволікти їх! — підсумувала ведуча тревел-шоу на Новому каналі Анфіса Черних.

Перше, що бачиш у Колізеї, — кам’яні лабіринти під ареною. У них чекали на свою долю тварини та засуджені до страти злочинці. Вони тужили там місяцями в очікуванні смертної години. Отже, окрім вражаючої архітектури, це місце є гарним приводом для кожного задуматися про історію і не допустити повторення звірячих вчинків.

— При всій пишноті й величі це місце випромінює жах. Скільки тут було пролито крові та знесено голів! Почуття дуже змішані, – поділилася Чорних.

Колізей відвідують шість мільйонів людей на рік. І ви можете стати одним із таких щасливців. Придбати квиток можна на офіційному сайті. Денний тур із гідом коштуватиме 24 євро, нічний — 25 євро, а базовий квиток (без гіда) до Колізею можна придбати за 18 євро. Зверніть увагу: зараз у Колізей пускають лише з негативним тестом на COVID-19. ПЛР-тести в Римі коштують близько 65 євро, але туристи можуть зробити їх безкоштовно — для цього вирушайте на площу П’яцца-дей-Чінквеченто і шукайте білий намет з червоним хрестом.

Чим ще Анфіса Черних та Антон Зайцев займалися в Італії, дізнаєтеся вже цієї суботи, 13 листопада. Стежте всією сім’єю за пригодами ведучих тревел-шоу «Орел і Решка». Сезон «Земляни» з Michelle Andrade та Кирилом Макашовим виходить щосуботи о 10:00, а сезон «Чудеса світу» — об 11:00 на Новому каналі!

Рубрики: Подорож ТБ

Залиште ваш коментар