Відомий дизайнер не встає з ліжка без натхнення, захоплюється колишньою дружиною Ілона Маска та передбачає моду наступного століття. А ще він розповів, яку професію зміг би з легкістю опанувати та чому впевнений, що, ймовірно, зовсім скоро ми побачимо на столичних вулицях чоловіків у сукнях.

— Андре, ви відомий шанувальник французького шику. А що таке французький стиль? Як його розпізнати в натовпі?

— Французький стиль — це завжди витонченість і легкість. Француженка ніколи не одягне нічого зайвого. У француженок є ментальне відчуття смаку й неписане правило: виходячи з дому, подивися на себе в дзеркало і зніми один аксесуар. Берет, рукавички, чорна шаль — нехай це звучить тривіально, але це почерк француженок вже багато десятків років.

— Зараз у нашому повсякденні багато американського. Вам подобається американський стиль одягу? Які основні його характерні риси та особливості?

— Американський стиль десятиліття тому й сьогодні — це два різні стилі. Зараз, завдяки плеяді таких дизайнерів, як Проенза Шулер, Філіп Лім, Олександр Вонг, американська фешен-ідустрія дуже змінилася. Американський стиль мінімалістичний та витриманий, одяг створено з дуже комфортних, затишних тканин. Для мене типова американка — це джинси й оверсайз-футболка чи сорочка. Особисто мені такий стиль не подобається, я вважаю, це для ледачих.

— Чим відрізняється ваш одяг (моделі), створений ситуативно, за натхненням, від виготовленого на замовлення, за потребою?

— Ні те, ні інше я не роблю без натхнення! Коли створюю колекцію — це реалізація моєї особистої ідеї. Я створюю те, що відчуває моя душа. Якщо це спеціальне замовлення для когось, то в будь-якому разі я чимось обмежений. Справжню творчість не можна обмежувати. Я люблю працювати зі «складними» клієнтами: що більш нестандартні форми тіла, то цікавіша для мене гра. Я вважаю, що не буває людей з поганою фігурою, є погані дизайнери, які шиють неправильний одяг. За допомогою одягу можна приховати всі недоліки й підкреслити особливості фігури.

— Розпочинаючи роботу над новим проектом або з новим замовником, ви орієнтуєтеся на бажання клієнта чи на свої дизайнерські вподобання?

— Коли запрошують на корпоратив Тіну Кароль, її не просить співати «Мурку», люди насолоджуються репертуаром співачки. Точно так і в пошитті одягу, якщо ви звертаєтесь до дизайнера, то приходите на ім’я, певну творчість і впізнаваність. Мій алгоритм роботи з замовником простий: я адаптую колекцію кутюр під конкретну людину.

— Який мінімальний бюджет повинна мати людина, щоб стати вашим клієнтом?

— Вже дуже багато років я дотримуюся своєї місії: «У кожен дім по Тану». У магазині бренда Andre Tan можна зробити покупку, починаючи з 200 грн.

— Дизайнер одягу — це дуже широке поняття. Який аспект цієї професії вам подобається найбільше?

— Зародження колекції. Це магія, особливий стан. Це завжди набір різнобарв’я думок, переживань, вирізки з журналів, вигин спини моделі в книзі про моду, це аромати, ситуативні моменти у променях сонця. Мені подобається цей стан, мені подобається збирати з цієї мозаїки новий образ моєї героїні для нової колекції. А ще я дуже люблю примірки. На них удосконалюється ідея й часто народжується щось нове, цікаве й популярне.

— Що вважаєте рутиною у своїй роботі?

— Мабуть, підписування рахунків. (Сміється). Насправді я бажаю всім людям на планеті знайти своє хобі, і щоб воно стало справою вашого життя. Тоді у вас ніколи не буде нудної роботи, ви будете приречені на задоволення від щоденних робочих справ.

Можна таке собі уявити, що ви — не дизайнер? А хто тоді?

— Я — фотограф! У мене б це дуже класно вийшло.

— У якій історичній епосі хотіли б жити? Де, на ваш погляд, змогли б успішно розвернутися як модний дизайнер?

— Вважаю, що зараз ми живемо в найкращий час, який тільки можливо. Ненавиджу всякі приставки: неокласицизм, неоромантизм, не люблю старовинне. Люблю все нове, надсучасне! Я заздрю дизайнерам сьогодення, тому, яку повну палітру можливостей вони мають.

— Ви успішний дизайнер і багато чого досягли. Які ще у вас є амбіції?

— У кожен дім по Тану, 1500 магазинів по всьому світу!

— Як, на вашу думку, зміниться одяг майбутнього? Скажімо, років через сто в чому люди ходитимуть?

— Одяг буде суперпростим і суперфункціональним. Будуть розумні тканини, які змінюватимуть свій колір і щільність залежно від температури вашого тіла. В одяг буде вбудовано датчики, і речі будуть самоочищатися, їх не потрібно буде прати. Окуляри з вбудованою GPS-навігацією, навушниками, які розпізнають будь-яку мову, і ви розумітимете співрозмовника незалежно від мови спілкування.

— Ви — мегамайстер з пошиття суконь. Ваш прогноз: чи будуть чоловіки в майбутньому так само вільно, як і жінки, носити сукні? Леді ж свого часу «віджали» у джентльменів штани…

— Якщо розглядати історію костюма, то чоловіки у Стародавній Греції та Римі носили сукні-мантії. З огляду на те, що мода розвивається по спіралі, все може бути! А ще слід сказати про актуальну тему гендерної рівності, вона не сходить зі сторінок інтернет-ресурсів і телебачення.

— Зараз набирає обертів «швидка мода». Як ставитесь до цього явища? Чи буде у цього тренда довге життя?

— Навпаки, оберти спадають, і фаст-фешен себе переживає. Люди все більше підходять до споживання усвідомлено. Ми це помітили й по магазинах Andre Tan: якщо раніше купували мінімум п’ять одиниць одягу в одні руки, то зараз це дві-три речі. Плюс до всього, мода зараз рухається в еконапрямку. Споживач обирає одяг з тканин, які не забруднюють навколишнє середовище: екошкіра з переробленої бананової шкірки, футболки з перероблених пластикових пляшок. І це не те щоб наше майбутнє, це вже сьогодення.

БЛІЦ: прийшла нова муза

— Топ-3 дизайнерів, на ваш погляд…

— Деніел Лі — це головний дизайнер Боттега Венета. Вірджин Абло, який заснував бренд Off-White. Рікардо Тіші — креативний директор Burberry.

— Хто найбільше вплинув на ваше становлення?

— У творчості мене дуже підтримала моя викладачка з курсів крою та шиття Любов Павлівна. Потім я надихався Івом Сен-Лораном, а тепер донечкою Сонею.

— Хто ваша улюблена муза-зірка?

— Раніше це були Гвінет Пелтроу, Ніколь Кідман, Шарліз Терон, та зараз все дуже змінилося, але нещодавно я відкрив для себе колишню дружину Ілона Маска — Талулу Рейлі.

— Ви — дизайнер-провокатор?

Ні. Хіба що у компейні для нової колекції.

— Що таке краса?

Коли людина в гармонії з душею, своїм тілом та навколишнім світом.

Рубрики: Інтерв'ю Мода

Залиште ваш коментар