За підсумками голосів, які віддавали глядачі у фіналі «Україна має талант» на СТБ, перемогу отримав 14-річний юнак з містечка Попільня. Артем підкорив публіку незвичним вокалом, природною безпосередністю та щирою усмішкою

Текст Євгена Бурляя

— Артеме, вітаємо з перемогою на шоу «Україна має талант». Для вас вона стала несподіванкою, чи ви були настільки впевнені в собі, що це для вас було цілком передбачувано?

— Дякую. Це було несподівано. Усі фіналісти дуже сильні, тому щось прогнозувати було важко. І лише коли оголосили, хто посів 3-тє й 2-ге місця, я почав тішити себе надією, можливо, я буду на першому. Як виявилося, заздалегідь передбачити, сподобається твій виступ чи ні, неможливо. Тому перемога стала для мене й моєї родини приємною несподіванкою.

— Як вважаєте, чому глядачі обрали переможцем саме вас?

— Думаю, з самого початку людям сподобалася пісня з фільму «5-й елемент» у моєму виконанні. А потім, коли я заспівав «Аве Марія», вони лише впевнилися у своєму виборі. Тим більше що фінал відбувався саме в католицьке Різдво.

— Ви раніше вже виконували цю католицьку молитву до Діви Марії?

— Вперше я її виконав роки чотири тому на місцевому концерті. На ній я не зосереджувався, декілька разів заспівав і почав вивчати нові пісні. Але тепер розумію, що треба було приділяти більше уваги вдосконаленню техніки її виконання.

— Відео з вашим першим виступом набрало на ютубі понад 3,5 мільйона переглядів. Читаєте коментарі, які залишають глядачі?

— Ні, я цього не роблю, бо мене ображає, коли я читаю хейтерськи вислови тих, у кого в житті щось не склалося. Але я знаю, що є багато добрих слів на мою адресу. Я дуже дякую всім, хто мене підтримував, і робитиму це й надалі.

— Старше покоління нарікає, мовляв, молодь постійно зависає з гаджетами та в соцмережах. Скільки часу ви приділяєте своїм сторінкам?

— Не дуже багато, бо мені більше подобається займатися вдосконаленням власних умінь. І коли є гідна нагода щось показати, я це роблю. Моя поява на «Україна має талант» саме така подія, якою я пишаюся.

— Чому ваш дідусь Олег Петрович не приїхав на шоу, а дивився його по телевізору?

— Він дуже хвилюється під час моїх виступів. Каже, якщо буде в залі, тричі втратить свідомість. (Сміється). Ми його до останнього вмовляли, але він сказав, що боїться підвищення емоційного збудження.

— Хто був вашим фаворитом, за кого ви відправили смс?

— Був упевнений, що переможе Ельдар Юлдашев, і саме йому віддав свій голос. Обожнюю спостерігати за повітряними акробатами.

— Коли після проекту повернулися додому, одразу заснули, чи деякий час ще дивилися у стелю та про щось мріяли?

— Ми повернулися додому десь о п’ятій ранку. Коли я був у ліжку, ще з годину не міг заснути, незважаючи на те, що був дуже стомлений.

— Рік тому ви закінчили навчання у музичній школі. Де продовжуєте вдосконалювати свої знання?

— Зараз я займаюся з репетитором із вокалу. Звісно, я хочу вступати в музучилище, але спершу мені потрібно закінчити 9-й клас, а я зараз лише у восьмому. Треба, щоб ці роки не минали дарма, бо якщо не займатимусь вокалом, то можу втратити голос і не буду здатен взяти таких високих нот, які беру зараз. Мені не можна зупинятися на досягненому, тому я крокую до своєї мети. Мрію згодом закінчити консерваторію і виступати на великих сценах.

— Як реагують учні педагогічного ліцею, де ви навчаєтеся, на вашу появу у телевізорі?

— Дуже гарно, після першого ефіру я отримав багато позитивних відгуків і повідомлень. Вважаю, що часка моєї перемоги належить саме нашим ліцеїстам. Бо вони мене дуже підтримували і задовго до фіналу вірили в мою перемогу.

— Кажуть, що кохання надихає та надає крила. Чи є такі крила зараз у вас?

— Я увесь вільний час присвячую вдосконаленню свого таланту. У мене дуже багато хороших друзів, але серед них немає близької людини.

— Які зміни зараз відбуваються з вашим голосом?

— Ми були у лікаря, який займається цими питаннями, і він запевнив, що мутація голосу в мене добігає кінця. Певний період голос ще зазнаватиме змін, але несуттєвих. Але головне — не покидати навчання, розвивати діапазон. Голосом потрібно займатися, щоб його не втратити. Я вважаю, що голос — це моя фішка, яка подобається людям, і вона є незвичайною.

— Ви сказали, що отримані за перемогу гроші плануєте витрачати на свою творчість. Що саме маєте на увазі, ви вже обговорювали з батьками, куди саме будете вкладати?

— Плануємо запрошувати професійних репетиторів. Дуже хочу записати декілька пісень на студії. Мрію поїхати за кордон на якийсь музичний конкурс, щоб мене побачили у світі.

— У вашій родині хтось ще співає?

— На професійному рівні — ні. Бабуся в дитинстві зірвала голос і тому лише викладає, так само й мама — вони педагоги з фортепіано. А от моя маленька сестричка Мілана, їй зараз п’ять рочків, коли підросте й захоче займатися співом, може бути впевненою — батьки радо її в цьому заохочуватимуть і допомагатимуть. Тому що в нашій родині музика передається у спадщину молодшим поколінням ще від мого прадідуся.

— Крім музики маєте якесь хобі?

— Я захоплююсь кінологією. Перед записом вдалого для мене першого кастингу «Україна має талант» батьки сказали: «Гарно виступиш, купимо тобі собаку». У мене іншого виходу не було, бо я дуже цього хотів. Батьки купили мені собаку німецької породи курцхаар пойнтер, я назвав її Джессі.

У моєї подруги Дарини пес такої ж породи. На жаль, у нашому містечку немає собачих майданчиків. Тому ми разом ходимо на прогулянки в поле, там їх відпускаємо. Вчимо собак нових команд, повторюємо старі.

— Які події в житті, окрім перемоги в шоу «Україна має талант», вважаєте найяскравішими?

— Подорожі за кордон з родиною, перший раз в Карпатах — незабутні емоції. Концерти — дуже цікаві моменти мого життя. Мій сольний концерт у Попільні — дуже яскраві спогади!

— Сольний концерт у 14 років — це круте досягнення!

— Ми з родиною вирішили влаштувати мій сольний виступ у будинку культури нашого містечка. Вхід був вільний, і в залі не було порожніх місць. А це приміщення більше, ніж ПК КПІ, де проходили зйомки «Україна має талант». Цей концерт називався «Голос», бо фінальною піснею була La Voix («голос» зі шведської. — Ред.).

— Які ще пісні є у вашому репертуарі, окрім тих, які ми знаємо завдяки шоу «Україна має талант»?

— Назву деякі з тих, що співав на своєму першому сольному концерті. Це «Адажіо» Лари Фабіан, La Voix Малени Эрнман, Time To Say Goodbye Андреа Бочеллі, «Примара опери», «Чорнобривці», «Усміхнися мені», «1944» Джамали.

— З ким із сучасних українських виконавців хотіли б разом виступити?

— Мені здається, щось гарне вийшло б з Тіною Кароль. У нас з нею голоси однакового діапазону. Ще мені подобається Джамала, вона має дуже сильний голос.

— Ви маєте що сказати нашим читачам?

— Дуже ціную усіх своїх шанувальників, відчуваю велику підтримку кожної людини, і це мене неабияк надихає. Я отримав гарний досвід на шоу «Україна має талант» і ще раз переконався, що ніколи не треба опускати руки, а, навпаки, треба впевнено йти до своєї мети. Ніколи не сумнівайтеся в собі, не зраджуйте своїй мрії!

Залиште ваш коментар