Провокаційна прем’єра, до якої не була готова жодна зірка — в ефір СТБ повернувся «Мій секрет» із Машею Єфросиніною! Про те, хто став її гостями у студії, чому вона погодилася бути ведучою цього проекту та про дружбу в шоу-бізнесі Маша розповіла нам в ексклюзивному інтерв’ю.

Інтерв’юер-союзник

Машо, на вашу думку, у чому особливість проекту?

«Мій секрет» — це можливість показати зірок звичайними людьми, якими вони, власне, і є. Але я застала часи, коли створювався той образ бездоганності, відредагованості… І «Мій секрет» покаже їх зовсім з іншого боку.
До речі, мені навіть поняття «ведуча» в цьому плані теж дисонує. Вважаю себе співрозмовницею. Я багато років, десятків років сиділа й сиджу на місці своїх героїв. І якоїсь миті зрозуміла, що з зіркою, яка має свою аудиторію, про яку мало не все ми знаємо, все написано, у якої є сторінки в соцмережах, ти починаєш розмовляти так, як би хотіла, щоб розмовляли з тобою. Щоб твоя правда не була спаплюжена, щоб до твоїх секретів ставилися з повагою, щоб гість, який відкривається перед тобою, знав, що він довіряє людині, яка перед ним зараз сидить, що ця людина ніколи в житті його не образить. Незважаючи на те, що я, звичайно, буду піднімати дуже інтимні, надзвичайно секретні речі, торкатимусь, скажімо так, обставин, які багато зірок все своє життя хотіли приховувати й не викривати.
Для того, щоб співрозмовник відкрився, не обов’язково бути безкомпромісною жорсткою ведучою, яка ставить некоректні запитання. Моя практика й моя жага до інтерв’ю показує, що через людяну розмову, через повагу до секретів можна дістатися значно глибше, аніж через провокаційні запитання. І це завжди є моїм челенджем. Тому ведучою буквально я себе не називаю. Вважаю, що я — інтерв’юер-союзник.

Дружба із зірками вам допомагає чи, навпаки, заважає?

У цієї медалі є дві сторони. У мене з багатьма зірками дійсно дружні стосунки, не приятельські чи світські, а дружні. Я справді багато чого про кого знаю. І тут я не можу сказати, що це мені допомагатиме. Бо це той самий момент, коли в тобі живе й прокидається і людина, яка не може підставити, не може спаплюжити дружбу, і журналіст, який точно знає закони жанру й те, що ти сидиш у кріслі інтерв’юера, а перед тобою зірка. Але секрети є різні. Є такі, які люди в якийсь момент вирішили пронести з собою до кінця своїх днів. І моє завдання — зробити на майданчику так, щоб гість зловив ту мить, коли він ще раз поставить собі питання: «А може, їй відкрити?» Тобто я завжди підводжу до такого моменту. Все одно беру на себе відповідальність повертатися до цього, ще раз ставити запитання. Але якщо співрозмовник і тут каже ні, стовідсотково, я не перетинатиму межу.
Зазвичай сама розмова з будь-якою людиною — це теж відповіді на багато питань. Є поведінка тіла, вербальні сигнали. Гість говорить правду або щось приховує. Дуже круто підмічати, що глядач також все бачить. Тобто, як я кажу, не завжди і потрібна та відповідь на питання. Все показує камера.

Ціна правди

У вас є свої правила?

Так. Є декілька правил. Я точно знаю, що хамством ти нічого не доб’єшся! Хамством у якому сенсі — жорсткою бесідою, коли ти намагаєшся з себе вичавити жорстку журналістку. Ну, ніби це такий образ. Тоді людина закривається на всі замки. По-друге, я точно даю зрозуміти зірці, що я була на її місці. Можливо, і завтра буду. У мене теж беруть інтерв’ю. Але я точно знаю ціну правді й довірі. Ніколи не дозволяю собі в інтерв’ю ображати співрозмовника. І намагаюся не дозволяти, щоб ображали мене.
Моя теорія в тому, що найбільша й найщиріша відвертість можлива без ось цього провокаційного викриття через хайп. Ні! Я непогано знаюся на психології. Інтерв’ю змусили мене опановувати цю дисципліну. Я її вивчала й роблю це досі. Багато спілкуюся зі спеціалістами вищого ґатунку. І багато років вивчаю те, як влаштована психіка людини, яка хоче щось приховати. Тобто я добре це розумію. І не боюся ані правди, ані того, що мене образять, ані того, що встануть і підуть з майданчика. Камера бачить все. Іноді й говорити не треба.

Чому погодилася стати інтерв’юером у «Моєму секреті»?

У мене були спроби багато років, ще до народження синочка зробити проект з відвертими інтерв’ю на телебаченні. І потім я їх робила. Для професіонала це виклик, зрозуміти, чому свого часу воно не було сприйнято так, як хотілось. Чому тоді люди були не готові до цього?
Люди розуміли, що це телебачення, і на телебаченні мені видають те, що видають всюди на телебаченні — красиву картинку з ідеальними образами. Тобто це був закон жанру. Зараз він змінився. І тут раптом кажуть: «Є проект «Мій секрет». Ну як я могла відмовитися? Якщо не я, то хто? Я це люблю.
Вважаю, що ти ніколи не можеш досягти певного ліміту свого розвитку в жанрі інтерв’ю. Тому що людині завжди є що сказати. Я вам не відкрию Америку — кожен має секрети, абсолютно в кожної людини є своя таємниця! І ось цей шлях постійного непередбачуваного мандрування долею людини для мене — найвищий професійний кайф. Ніколи не знаєш, куди зайде інтерв’ю. У мене їх були вже сотні. Ти сідаєш, ніби в тебе є сценарій. Але людське життя — це найкращий сценарій.

Зламати алгоритм

Зіркам легше відкриватися на ТБ чи в інтернеті?

Це таке круте питання: чи буде зіркам легше відкриватися на телебаченні, чи в інтернеті! Насправді, ненавиджу пафосні слова та заяви, чесно вам кажу. Уникаю банальності та кліше. Але я дійсно хочу, у мене немає інших слів, щоб сказати, що ми і «Мій секрет» будемо першопрохідцями. Телебачення існує давно, і в наших силах або змінити його кліше, або продовжувати рухатися у старих межах. Тож ми будемо зараз, знімаючи «Секрет», або ламати це, або йти за якимись класичними алгоритмами. Звісно ж, я хочу ламати.

З ким із зірок, які прийдуть у «Мій секрет», ви вже мали інтерв’ю на інших майданчиках?

Зі Славою Камінською, Олегом Скрипкою, Ірою Білик…

Чи можете назвати ці зустрічі спілкуванням із двома кардинально різними людьми: тими, якими вони були колись, і якими є зараз?

Однозначно! У даному разі в «Моєму секреті» вже 21 січня ми побачимо Славу Камінську, що пройшла через злом і в кар’єрі, і в коханні, що пережила зраду, образи та потрясіння. Вона стала на кілька життів дорослішою, як мені здалося. Тому, звісно, вона буде зовсім іншою.
Олег порадував неймовірно! Скрипка з’явився переді мною дуже спокійною людиною, яка перестала нервувати через кожну дрібницю. У «Секреті» я нарешті отримала відповіді на всі запитання саме завдяки тому, що Олег вирішив відкрити всі таємниці непростого шляху гурту «Воплі Відоплясова».

У випадку з Женею Котом ми обидва розуміли, що ця розмова якщо й пройде у довірливій формі, то лише зі мною. Мені довелося цього почекати, невербально переконувати, що мені можна довіряти. Він був дуже обережним. З ним було цікаво, я б сказала, що він порційно видавав свої секрети, і це єдиний герой, хто попросив у середині інтерв’ю паузу, бо дійшов до непростої емоційної точки, до якої сам не був готовий.
Були у мене в гостях й актори костюмованої драми «Кріпосна»: випуск із ними — це наше величезне відкриття та перемога. У мене є сильна внутрішня артистична солідарність: я бачу, як важко розвиватись українському кінематографу. Я до нього маю аматорське ставлення, але так тішуся, коли в нас з’являються такі високопрофесійні роботи, як «Кріпосна». Це стало трампліном для багатьох акторів. Було важливо крізь призму програми «Мій секрет» показати глибину їхніх особистостей, їхні падіння, перемоги та власні переживання через персонажів на екрані.

Про що проект

Щоп’ятниці глядачі зможуть побачити цілу низку відвертих інтерв’ю та несподіваних зізнань зірок українського шоу-бізнесу: Тарас Цимбалюк (і ще декілька відомих акторів із легендарного костюмованого серіалу «Кріпосна»), Олег Скрипка, Руслана Лижичко, Слава Камінська, Камалія, Tayanna, та інші стануть героями програми. Тільки у студії проекту «Мій секрет» вони розкриють такі таємниці особистого життя, які досі ховали за сімома замками!
Дивіться «Мій секрет» з Машею Єфросиніною щоп’ятниці о 19:45 на СТБ!

Рубрики: Інтерв'ю

Залиште ваш коментар