До фіналу Нацвідбору на Євробачення-2022 гурт потрапив з піснею Stefania. Олег Псюк, лідер цього музичного колективу, розповів про мрію заспівати з Емінемом українською, про перспективи колективу у Європі та любов до репу.

— Олеже, коли, як і чому народилась ідея нового проекту KALUSH Orchestra?

— У своїй творчості я люблю експериментувати. Від цього отримую нереальний кайф та задоволення, коли вдається реалізувати себе в нових жанрах. В один з таких поривів, під час роботи на студії, прийшла ідея поєднати в живому виконанні декілька інструментів одночасно. Коли почали реалізовувати ідею, то навіть мурахи бігли в самого колективу від того, наскільки круто звучать перші треки.

Чому відправились на Нацвідбір з проектом KALUSH Orchestra, а не з класичним і популярним KALUSH?

— Це бажання виникло в той момент, коли ми написали свій перший трек у складі KALUSH Orchestra. Саме тоді ми подумали, що цю музику має почути Європа. Як і в кожному музичному конкурсі, всі учасники беруть участь, щоб отримати новий досвід, позмагатися та поборотися за перше місце. Звісно, якщо говорити про те, нащо нам та перемога… За всю історію Євробачення ми не чули, щоб гурти, які читають реп, перемагали. Ми хочемо зруйнувати ці канони й показати, що реп у поєднанні з українським фольклором — це круто.

Які бачите перспективи KALUSH Orchestra на європейському ринку?

— У KALUSH Orchestra ми робимо акцент на реп із фольклорними мотивами та українську автентику, яка заходить на ура в Європі. Так склалося, що за кордоном дуже цінують і люблять український фольклор, а KALUSH Orchestra зосереджує увагу на фольклорі у своїх треках. Упевнений, що KALUSH Orchestra — це більше європейський проект, оскільки наша аудиторія менш адаптована до такої музики. Чомусь одразу згадується «ДахаБраха»: в Україні гурт має небагато концертів, на відміну від Європи, де кількість виступів може сягати 200-300 на рік. Тож не маю жодних сумнівів, що наша творчість сподобається Європі. Поєднання фольклорних мотивів та репу — це щось неймовірне, те, що «виносить мозок»!

Чи були у вас поїздки за кордон у складі гурту й чи плануєте їх найближчим часом?

— Якщо говорити про гурт KALUSH Orchestra, то поки ні. Ще не минуло й трьох місяців з початку створення гурту. Звісно, серед наший планів є виступи не лише в Україні, а й у Європі. Наша мета — щоб через два роки KALUSH Orchestra  став гуртом світового рівня. А от щодо гурту KALUSH, то на початку квітня у нас якраз заплановані концерти у Польщі — у містах Варшаві, Вроцлаві та Кракові.

Будете перекладати «Стефанію» на іншу мову в разі перемоги на Нацвідборі на Євробачення-2022?

— Stefania — це пісня про мою маму. Я ніколи не присвячував їй пісні, та й взагалі не впевнений, що наші стосунки були настільки тісними. Але я знаю, що вона точно заслуговує на цю пісню. Хотілось би лишити її українською мовою, але якщо однією з умов участі в Євробаченні-2022 буде її адаптація до конкурсу в контексті перекладу, то, звичайно, доведеться якусь частину перекласти.

Чи плануєте взагалі співати іншими мовами? Відомо, що у вас є мрія виступити з Емінемом: збираєтесь співати англійською, чи Емінему доведеться вивчити пару куплетів українською?

— Мені було б цікаво, звісно, почути, як Емінем співає українською, я готовий навіть навчити його декількох куплетів, думаю, у нього б гарно вийшло. А взагалі, не обов’язково комусь міняти мову для виконання, він може співати англійською, я — українською, таких хітів є тисячі, де виконавці в колаборації виконують треки кожен своєю мовою.

Як зараз іде робота над новим альбомом, чим збираєтеся вражати шанувальників і коли? Як в цілому ставитеся до фізичних носіїв? Нині набирає популярності запис треків на вінілових платівках, можливо, збираєтесь щось подібно також зробити?

— Збираємось на осінь випустити справжню «пушку». Не хочеться розкривати всіх деталей, дочекайтеся, і скоро ви все самі побачите й почуєте. Щодо носіїв, то ми прихильники цифрових, адже це більш зручно.

Конкурсна пісня присвячена вашій мамі. Як вона ставиться до вашої творчості, чи підтримувала вас у цьому з дитинства?

— Мабуть, як і більшість батьків, моя мама хотіла, щоб я займався більш практичною діяльністю й опанував робітничу професію. Реп вона точно не розуміла.

Від кого з родичів передалися цей музичний талант і любов до музики?

— Навіть не знаю, оскільки серед рідних у мене немає музикантів чи співаків. Якось так склалося з дитинства, що я слухав багато треків Емінема, надихався його творчістю й сам наспівував, складав пісні.

ТІЛЬКИ ФАКТИ

  • Український реп-гурт KALUSH заснований 2019 року й названий на честь Калуша, рідного міста соліста Олега Псюка.
  • В арсеналі KALUSH — угода про співробітництво з американським хіп-хоп-лейблом Def Jam, що входить до Universal Music Group, два музичних альбоми HOTIN і «ЙО-ЙО», кліпи, які набирають мільйони переглядів на тубі, та треки, які швидко стають популярними в мережі.
  • KALUSH і KALUSH Orchestra існують паралельно й мають спільних учасників. У складі KALUSH Orchestra до Олега Псюка (вокал, тексти), Килиммена (діджей) і Джонні Дивного (бек-вокал) додалися мультиінструменталісти Тимофій Музичук і Віталій Дужик. Ще один музикант, Ігор Діденчук, паралельно грає в KALUSH та гурті Go_A, який, до речі, минулого року переміг на Нацвідборі й зайняв 5-те місце на Євробаченні-2021.
  • Перша робота KALUSH Orchestra Shtomber Womber була презентована у грудні 2021 року.
  • У зйомках відео на пісню Stefania могли взяти участь усі бажаючі шанувальники гурту Kalush та Kalush Orchestra. А самі зйомки пройшли у досить незвичній локації, яку раніше ніхто не використовував, — у будівлі вже недіючого супермаркету. Режисером кліпу став український кінорежисер Сергій Чеботаренко, володар престижних американських та європейських премій.

Залиште ваш коментар