На СТБ відбулася прем’єра нових серій популярної детективної стрічки «Слід». Акторський склад поповнився новими «кінокопами». Серед них — Ірина Мордусенко, яка грає старшу оперуповноважену слідчу-оперативницю Владу Артемівну Берізку. Ми поспілкувалися з Ірою та дізналися більше про її персонажа, шлях до проекту та роботу на майданчику.

Ірино, розкажіть про свою героїню. Ви з нею схожі?

Це моя перша велика лінійна роль. Для мене вона особлива й дуже значуща. Персонаж Влади Берізки ніби списували з мене! У нас багато схожих якостей та особливостей характеру. Навіть поведінка така сама! Я люблю в цій героїні все, починаючи з імені та прізвища й закінчуючи образом. У житті й на майданчику мене навіть називають Владою. (Усміхається). Вона чесна, відважна, смілива, прямолінійна, подекуди різка. Всі ці якості притаманні й мені. Її сюжетну лінію можна описати так: «Чіп і Дейл поспішають на допомогу». Завжди готова допомогти, заступитися за слабких. У житті я також намагаюся жити за такими принципами. З самого дитинства у мене загострене почуття справедливості. Пам’ятаю, якщо складалася несправедлива ситуація, я одразу ж бунтувала й намагалася з’ясувати, хто винний.

Образ сучасної жінки

Чи можна стверджувати, що це — портрет сучасної жінки?

Мені дуже імпонує те, що вона працює нарівні з чоловіками, своїми колегами. Влада має сильний характер. Це круто, бо сьогодні образ сучасної жінки наближається до такого. У ній багато феміністичних поглядів, у хорошому сенсі цього терміну. До того ж вона не пригнічує чоловіка, а намагається бути партнером. За всієї своєї суворості Влада не втрачає людяності та співчуття. Має емпатію. А ось зі злочинцями сувора й тверда!

Чому вам довелося вчитися заради цієї ролі?

Ще за півроку до того, як мене затвердили, я почала займатися жіночою самообороною, боксом. Це було суто для себе, щоб захиститися. Але зрештою ця професійна навичка дуже знадобилася. Тому підготовка до ролі, нехай і неусвідомлена, почалася давно. А ось усвідомлено я шалено хотіла втілювати подібні образи: прототип войовничої захисниці. Я кайфую від її сюжетної лінії, бо в ній є все те, що я хотіла колись грати.

Як подібні ролі впливають на вашу особистість?

Вони мене мотивують. Я вдосконалююсь, росту, розвиваюся. Круто, коли ти можеш повчитися у персонажа. Підтягти себе до планки, яку герой поставив. Відтепер я володію й рукопашним боєм, і вогнепальною зброєю, а також вивчаю психологію.

Перестрілки та погоні

Ви раніше дивилися серіал «Слід»?

Так, дивилася. І завжди думала, що хотіла б зіграти схожу роль. Це можливість реалізувати себе, свій потенціал.

Згадайте свій перший знімальний день.

Це відбувалося влітку. Зараз мені здається, що то був один із найбільш яскравих і важких знімальних днів. Мені випала сцена, де потрібно було застосовувати усі навички Берізки: вправність у стрільбі, погоні за злочинцями, бойові техніки, швидку їзду на автомобілі… Були й емоційні сцени з іншими персонажами, де вимагалося співчуття, розуміння, жорсткість і принциповість. Перші дні були дуже довгими, але насиченими.

Опишіть свою роботу на проекті.

Хвилююче, відповідально, але в кайф!

І «старенькі», і новенькі!

У нових серіях «Сліду» виробництва компанії SPACE Production глядачі познайомляться з новачками, які стануть частиною команди ОСА — найкращої детективної агенції країни. Команда професіоналів візьметься за більш глобальні розслідування, пов’язані з мальовничими відомими місцями, про які знають усі українці. Локації стають важкодоступними, картинка частіше нагадує голлівудський трилер. Безумовно, як і раніше, до проекту залучені каскадери, а з піротехнікою група працює «на ти».
Команда ОСА поповниться чотирма новими професіоналами. Серед них: Влада Артемівна Берізка — капітан ОСА, старша оперуповноважена слідча-оперативниця (Ірина Мордусенко);
Руслан Сергійович Маяков — майор поліції, старший оперуповноважений, слідчий-оперативник (Микита Вакулюк); Максим Петрович Розумовський — капітан поліції, старший оперуповноважений, слідчий-оперативник (Михайло Самарський); Григорій Якович Важинський — судмедексперт, патологоанатом (Руслан Коваль). 
Дивіться серіал «Слід» з понеділка по четвер о 18:05 на телеканалі СТБ

Залиште ваш коментар