Маріанська западина — найглибоководніше та найзагадковіше місце нашої планети. Рекордна глибина жолоба складає близько 10 920 м. Якщо найвищу гору світу Еверест занурити в Маріанську западину, над нею все одно залишиться більше 2 кілометрів води. Які надзвичайні істоти ховаються на дні океану, а також вражаючі історії підкорення найглибшої безодні світу розповіли журналісти інформаційно-розважальної програми «Загублений світ» на каналі 2+2.

Не одна група науковців прагнула побачити те, що сотнями років ховається від людського ока — загадкову Маріанську западину, що знаходиться в Тихому океані. Серед тих, хто наважився на небезпечну авантюру, був режисер Джеймс Кемерон. Один із найуспішніших творців легендарних фільмів, таких як «Термінатор», «Чужі», «Безодня», «Титанік» та «Аватар», — сам спустився на величезну глибину. Амбітну експедицію Кемерон готував 7 років таємно від журналістів. У 2021 році на одномісному апараті власної конструкції режисер дістався до «Безодні Челленджера» — ділянки западини на глибині 10 898 метрів. Батискаф було оснащено величезною кількістю камер та освітлювальних приладів.

«До Кемерона вивченням океану займалася мінімальна група дослідників. Він привернув увагу людей по всьому світу до глибин океану, його екологічних проблем. У суспільстві з’явився запит на нові дослідження», — коментує Євген Дикий, кандидат біологічних наук, морський біолог.

Впродовж трьох годин режисеру вдалося здійснювати зйомку за допомогою 3D-камери та взяти зразки порід. У майбутньому зняті ним кадри стануть підґрунтям для науково-документального фільму, а проби, зібрані на морському дні, перевернуть уявлення про глибоководне життя.

Проте встановити новий світовий рекорд вдалося американському бізнесмену та досліднику Віктору Весково. У 2019 році він спустився на глибину 10 928 метрів, побивши усі попередні звершення. Понад усе дослідник прагнув відкрити досі небачені людству види морських істот та надихнути майбутні покоління.

Кожен новий кілометр до Маріанського спуску відкривав Віктору Весково створінь, схожих на прибульців з іншої галактики. Науковцю вдалося знайти декілька нових видів морських тварин та довести, що життя на глибині понад 11 000 метрів існує. Утім, навіть на дні океану, де, здавалося б, не може бути жодних слідів людини, Весково знайшов пластиковий пакет.

Сьогодні Віктор Весково надихає інших науковців на дослідження Маріанської западини, адже Світовий океан залишається найменш вивченою частиною нашої планети.

Ще більше неймовірних історій та невідомих фактів про людство та природу — дивіться в інформаційно-розважальному проекті «Загублений світ» на каналі 2+2.

 

Залиште ваш коментар