Усе життя Анни Старчик пов’язане з творчістю: з дитинства вона малювала та вишивала, після закінчення університету працювала дизайнером спецодягу, згодом стала майстринею аксесуарів і прикрас бренду Nota Bene&Karavay, співпрацювала з брендом Swarovski. А у 2015 році почала створювати перші роботи в техніці coffee-art (кавовий живопис). У її доробку понад тисячу кавових портретів.

— Кавою я малюю вже приблизно сім років. Це сталося випадково. У декреті шукала себе в творчості, бо все моє життя пов’язане з нею. Малювала генеалогічні дерева, займалася вітражним живописом, — розповіла Анна. — Так сталося, що друг мого чоловіка потрапив у страшенну аварію — потрібні були гроші на операцію. Я продала всі свої вітражні роботи, а потім домовилася про благодійну виставку у вуличній кав’ярні. Щоб прив’язати виставку до кави, вирішила спробувати малювати нею. Коли почала цікавитися цією технікою, виявилося, що дуже багато художників зі всього світу займаються кавовим живописом. Я виставила приблизно 10 простеньких малюнків, це була проба пера. А люди почали питати, чи беру я замовлення, хоча тоді про це взагалі не думала. Попит породив пропозицію (сміється).

Під час війни творчість відійшла на задній план, замовлень не стало. Але робити щось руками та відволікатися хотілося, тому художниця почала писати серію патріотичних портретів і публікувати їх в Instagram.

— Війна застала нас із сім’єю в Києві. Як і всі, ми прокинулися від вибухів. Деякий час ховалися в підвалах, поки тривали повітряні тривоги. Провели там кілька ночей. А згодом переїхали до Ужгорода, — каже майстриня. — Тут спокійніше, тому прийшло натхнення. Я почала малювати портрети відомих людей, які зараз багато роблять для України. На етапі ескізів з’явилася ідея зробити колекцію, а потім її продати, віддавши частину коштів на потреби ЗСУ. Сказати, яка робота найбільше подобається, не можу — всі вони особливі для мене. Щоправда, цікава історія вийшла з портретом президента Володимира Зеленського. Я хотіла зобразити суворий погляд, а вийшов світлий і натхненний.

Серед робіт – портрети ведучих Нового каналу Сергія Притули та Лесі Нікітюк, які займаються волонтерством й всіляко допомагають українцям і армії.

— Лесі Нікітюк і Сергію Притулі я дуже симпатизую. Лесю пам’ятаю ще з тих часів, коли вона виступила на «Розсміши коміка» — дуже яскраво тоді засяяла. Сергій — гуморист високого ґатунку. Коли вони зійшлися у «Хто зверху?» — від екрану не відірватися. Зараз обидва займаються волонтерством, і мені хотілося нагадати про це людям, — зазначила художниця. — Коли я опублікувала портрет Лесі, вона сказала, що надрукує з нього листівочки, буде ставити автографи та роздавати діткам. Свої портрети лайкали і Сергій Притула, і Джамала, і Тарас Тополя. Ще відгукнувся головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний — кинув смайлика в особисті повідомлення. Я розумію, що він зайнятий, і йому не до коментування, але було дуже приємно.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Окрема частина патріотичної виставки — портрети всесвітньо відомих зірок, які закликають світ підтримати Україну.

— Минулого літа я писала іноземних зірок із чашкою кави в руках. Потім зробила з цих картин календар. І більшість з тих, кого я зобразила, зараз дуже підтримують Україну та допомагають грошима — це і Міла Куніс, і Анджеліна Джолі, і Мадонна, і Бенедикт Камбербетч… Хочу домалювати по якомусь жовто-блакитному значку на їхніх портретах і теж пробувати продавати в рамках патріотичної колекції, — додала Анна.

Після перемоги художниця планує зробити виставку патріотичних портретів і багато працювати. До речі, до неї потроху повертаються замовлення — люди хочуть власні патріотичні портрети, навіть з віночком, як у Лесі Нікітюк.

Рубрики: Блоги Зірки

Залиште ваш коментар