З понеділка по четвер у рубриці щоденного дайджесту «Все буде добре» «Допомога психолога» – експерти телеканалу СТБ відповідають на актуальні питання українців під час війни. Героїню нової рубрики з початком збройної агресії росії проти України став дратувати чоловік. Сім’ї Аліни довелося тікати з Маріуполя, і звісно, пара пережила сильний стрес. Але що ж робити, якщо пара опинилася на межі розлучення? Порадами поділився психолог Андрій Жельветро.

Сім’я Аліни три тижні провела в підвалі у Маріуполі. Після цього стосунки подружжя помітно погіршилися. Психолог Андрій Жельветро радить у такій ситуації не рубати з плеча, а підійти до проблеми виважено:

  1. Розберіться з причиною ваших претензій. Чого вам бракувало або бракує від чоловіка, чого не вистачало в його діях. Проте пам’ятайте, що всі люди реагують на війну по-різному.
  2. Не приймайте будь-які важливі рішення на емоціях. Зупиніться. Дайте собі передусім можливість видихнути, щоб заспокоїтись і стабілізуватись.
  3. Якщо не готові до розмови з чоловіком — відкладіть її. Спершу розберіться у собі та своїх почуттях.
  4. Озвучте чоловікові свої претензії спокійно. Сядьте і поговоріть.
  5. Якщо не можете припинити сварки — візьміть тайм-аут у спілкуванні. Домовтеся, що ви повернетеся до столу переговорів тоді, коли вщухнуть емоції.
  6. Відновіть власну психологічну рівновагу і поверніться до питання майбутнього вашої пари після війни. А зараз постарайтеся зосередитись на тому, щоб охолонути.

Ще більше корисних порад – як вчинити, якщо психологічно складно виїхати з небезпечного регіону, що робити чоловікам, які відчувають сором через те, що не воюють зі зброєю в руках, як вижити в окупації та убезпечити себе у разі приходу ворога – дивіться за посиланням:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwZhl1zHLbXey2jNfTXClblewI8V_UOyf

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

Не пропустіть «Допомогу психолога» з понеділка по четвер о 19:45 на СТБ!

 

Залиште ваш коментар