Надія Матвєєва продовжує ділитися цінними порадами, які допоможуть убезпечити життя у воєнний час, у рубриці «Надійні поради» на СТБ. Так, телеведуча розповіла, що варто зробити, аби захистити оселю від крадіїв і мародерів під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

«Надійні поради» з Надією Матвєєвою — прості, але важливі правила, які допоможуть зберегти здоров’я, розв’язати проблеми в тилу, убезпечити себе та рідних під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Телеведуча дає відповіді на питання, які хвилюють кожного: як уберегтися від хімічної зброї, що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці, які продукти варто взяти з собою в укриття та що можна приготувати своїми руками з мінімальної кількості інгредієнтів, як захистити житло від мародерів та багато іншого. Рубрика виходить щодня у 6-хвилинному міжпрограмному блоці на початку кожної години.

Що варто зробити, аби захистити оселю від крадіїв і мародерів під час війни? 

  • Створіть чат будинку. Обміняйтесь з сусідами контактами. Призначте чергових та відповідальних за безпеку. Щодня робіть обхід всього будинку і двору.
  • Дізнайтесь телефони Штабу ТРО та гарячих ліній місцевих ОДА. Якщо в будинку лишились тільки жінки – долучіть до обходу представників ТРО.
  • Перевіряйте дах, підвали, сходові клітини на сторонні та підозрілі предмети. Сміттєвий пакет, будівельний мішок чи дитяча іграшка може містити вибухівку. Якщо є така підозра, не чіпайте його, відійдіть на безпечну відстань (мінімум 200 метрів), викликайте поліцію.
  • Перевіряйте машини біля будинку. Візитівки на лобовому склі, шматки картону в дверях авто – можуть бути мітками для мародерів чи автокрадіїв.  Попросіть власників, які не виїхали, прибрати з салонів всі коштовні речі.
  • Перевіряйте квартири на мітки домушників. Це можуть бути рекламні флаєри на дверях, намальовані хрестики, прозорий скотч на замковій щілині, монети в дверній шпарині тощо. Прибирайте все, що може вказати злодіям про відсутність власника.
  • Не відчиняйте двері незнайомцям, які представляються волонтерами або представниками силових, евакуаційних та комунальних структур, навіть при наявності відповідних документів. Перепитайте в чаті будинку, зателефонуйте до Штабу ТРО чи гарячих ліній місцевих ОДА.
  • Не впускайте чужих у під’їзди. Не соромтесь перепитувати у невідомих людей, що вони роблять біля вашого будинку. Зараз активізувались крадії металу та лічильників з підвалів. Вимкніть домофони. Користуйтесь лише магнітними ключами. В разі розмагнічування ключа – зверніться за допомогою в чат будинку.
  • Не кажіть зайвого. Будь-які питання чужої людини (наприклад, хто з сусідів ще не виїхав) повинні вас насторожити.
  • Якщо треба спуститись в укриття, зачиняйте в квартирі вікна та двері. Особливо якщо живете на першому чи другому поверсі. Бажано також перекрити газо-, електро- та водопостачання.

Дивіться випуски «Надійних порад» в ефірі СТБ, а також тут: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwZhl1zHLbXd5FLoj1fMpvhtonHkgWPHZ

https://www.stb.ua/dobre/ua/

 

Залиште ваш коментар