З понеділка по четвер у рубриці щоденного дайджесту «Все буде добре» – «Допомога психолога» – експерти телеканалу СТБ відповідають на актуальні питання українців під час війни. Більше двох місяців Україна мужньо відстоює свої кордони у боротьбі з російськими окупантами. Мільйони українських дітей переживають постійний стрес і глибоку психологічну травму через обстріли та постійну небезпеку. Психолог Дмитро Карпачов пояснив, що робити, якщо дитина під час війни стала агресивною.

Експерт відзначив, що агресія є наслідком відчуття власної слабкості та страху перед чимось. Тож, що робити, якщо ваш син чи донька через війну стали агресивними:

  • Пам’ятайте: агресія ― наслідок страху.

Шкільні хулігани ― досить вразливі діти, які своїми вчинками намагаються захистити себе. Дитина, яка зіткнулася з травматичними обставинами у житті, хоче хоч щось контролювати і давати відсіч. Хоч якось звільнити те внутрішнє напруження, яке у неї з’явилося внаслідок відчуття небезпеки. Коли ми боїмося, то використовуємо одну з трьох стратегій: біжи, завмри або бий.

  • Не сваріть і не хваліть дитину за прояв агресії.

До цього треба ставитися з розумінням, проте не можна ігнорувати. Запропонуйте дитині випустити агресію на подушку, а не на людей. Поясніть, що не треба робити боляче іншим.

  • Додайте дитині фізичної активності,  щоб зняти напругу.

Фізична активність буде розряджати те внутрішнє напруження, яке накопичується. Дитина просто не знає, як звільнити негатив і куди його спрямувати.

Ще більше корисних порад – як вмовити літню людину поїхати з небезпечного місця, чи можна робити зауваження чужим дітям, як правильно говорити про війну з дітьми різного віку і що робити, якщо ваш син або донька хоче долучитись до волонтерства – дізнайтеся за посиланням:

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

Дивіться «Допомогу психолога» з понеділка по четвер о 19:45 на СТБ!

Залиште ваш коментар