У середу, 4 травня, о 21:00 за київським часом TLC присвятить вечір історіям українців, які врятувалися від війни. У програму ввійшли кілька ретельно підібраних документальних фільмів, починаючи зі стрічки «Україна: Віза нареченої. Віза нареченого. Відеощоденник». Фільм розповідає про особисті історії українців та вплив цієї руйнівної війни на людей з України або пов’язаних з нею. Після цього вийде програма «Україна: це правильно» та «Україна: прикордонні історії», які покажуть, як поляки допомагають українцям, які втекли від війни. Завершиться вечір вирізками із благодійного концерту «Разом з Україною», який відбувся у Польщі 20 березня.

Перелік фільмів:

«Україна: Віза нареченої. Віза нареченого. Відеощоденник» 

Спецвипуск «Україна: Віза нареченої. Віза нареченого. Відеощоденник» розкаже про чотирьох учасників відомого шоу, що мають звʼязки з Україною та прагнуть допомагати тим, хто в небезпеці. Яра Дюфрен, Девід Мерфі, Наталі Подьякова та Марія Лисенко поділяться історіями надії, мужності та виживання, згадуючи, як вони справляються з наслідками війни разом з друзями та сім’єю.

«Україна: це правильно»

Російське вторгнення в Україну вразило світ. Для України це — масовий удар, руйнівна трагедія та неминучі людські страждання. Багато українців були вимушені тікати з рідної країни та знайшли притулок у Польщі. Журналістка Едіта Кшесняк вирушила до Любліна, що на сході Польщі, щоб зустрітися з людьми, які розділили свої будинки та свої серця з дітьми та матерями, які рятуються від війни. Причина на це у всіх одна — «бо це правильно».

Цей документальний фільм розповідає історію Ольги Адамович та Лукаша Стоми, які змінили та реорганізували своє життя з початком війни. Вони мали намір прийняти десятьох людей з України, але їхній будинок перетворився на притулок, де проживало більше сотні людей. Їхній будинок у Любліні тепер став міжнародним центром допомоги жертвам війни, де біженці ночують перші кілька ночей після перетину кордону.

«Україна: прикордонні історії» 

За перші два тижні повномасштабного російського вторгнення в Україну до Польщі переїхало понад 2,5 млн українців. Попри таку велику кількість людей, польська влада вирішила не будувати табори для біженців. Виявилось, що вони не потрібні. Більшість українців, змучених нервовою та вимушеною втечею з Батьківщини, знайшли притулок у польських сім’ях. Документальний фільм «Україна: прикордонні історії» розповідає про те, як у перші дні війни українцям була надана така важлива підтримка.

«Разом з Україною» 

20 березня Discovery зробив свій внесок через благодійний концерт у Лодзі, який пройшов за участю польських та українських артистів для досягнення спільної мети: зібрати кошти для тих, хто постраждав через війну. Зірки виступали перед 12-тисячною аудиторією та мільйонами теле- та онлайн-глядачів. Захід транслювався у прямому ефірі на каналі Discovery у Центральній та Східній Європі, а загалом у понад 50 країнах, включаючи США. Було зібрано понад 2 мільйони доларів, до того ж пожертвування продовжують надходити й досі. Крім того, усі кошти від реклами перед концертом з Польщі та Румунії, а також пряма пожертва у розмірі 500 000 доларів, були віддані на благодійність.

Рубрики: Кіно

Залиште ваш коментар