Повномасштабне вторгнення росії в Україну викликало стрес не лише у дорослих мешканців країни, але й у найменших – наших дітей. Малеча не розуміє, через що що гинуть невинні люди. У новій рубриці щоденного дайджесту СТБ «Все буде добре» — «Допомога психолога» — Світлана розповіла, як пояснити дитині, чому почалася війна та за що вбивають українців.

Коли дитина ставить запитання про війну, говорити з нею краще наступним чином:

  1. Пояснюйте дитині, що вона ні в чому не винна. Коли відповідей на питання немає, малеча не розуміє, що відбувається. Вона думає, що ця модель схожа на ситуацію, коли вона у чомусь провинилася перед батьками. У дитини з’являється комплекс вини.
  2. Розповідайте дитині, що винний лише ворог, який напав на країну. Ворог слабкий, не може домовлятися, тому діє агресивно, він не вміє по-іншому. Але це треба казати простою дитячою мовою.
  3. Дітям до 4-х років пояснюйте на прикладі іграшок.
  4. Розкажіть про агресію на прикладі тварин: як коли одні тварини бажають захопити територію інших.
  5. Дітям після 6-ти років пояснюйте простими фразами, що ворог несе лихо.

Ще більше корисних порад – як допомогти підлітку впоратися з ситуацією, коли частина його друзів із проросійськими поглядами та ворожим ставленням до нього, що робити, якщо ваш бізнес знаходиться на тимчасово окупованій території та як позбутися тягаря відповідальності за близьких – дізнайтеся у рубриці:

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

Дивіться «Допомогу психолога» з понеділка по четвер о 19:45 на СТБ!

 

Залиште ваш коментар