З перших фото та фрагментів відео з репетицій стало зрозуміли, що автори шоу дійсно, як і обіцяли, зберегли рожеву панаму, що є візитівкою Kalush Orchestra та його лідера Олега Псюка, а також наситили сценічну картинку великою кількістю символів — тут і яскраві елементи українських національних костюмів, і червоні маки як символ пам’яті жертв військових і громадянських збройних конфліктів, і образ хіпі як символ пацифізму.

Усі костюми розроблені спеціально для шоу. Незмінною залишилася рожева панама Олега — знаковий елемент гурту. Особливу увагу приділили українському корінню. Так, на Олегові автентичний святковий кептар початку ХХ століття з Буковини (Чернівецька область), пишно та густо розшитий бісером. Сорочка — це сучасна стилізація української вишиванки. Хустина — традиційний аксесуар українців. Її носили як дівчата, так і хлопці.

Сопілкар та вокаліст Тимофій Музичук вдягнений у гуцульський стрій початку ХХ століття. Саме так 100 років тому одягалися українські гуцули — одна з найдревніших українських етнічних груп, що мешкає у Карпатах. Зокрема, одяг Тимофія притаманний Верховинському району Івано-Франківської області (зараз селище називається Верховина — адміністративний центр однойменного району). До 1962 року селище мало назву Жаб’є. Іван Франко називав його «гуцульською столицею».

Це автентичний костюм: сердак, сорочка та черес — точні репліки стародавніх речей. Через плече у Тимофія перекинута колекційна автентична тайстра (торбина) початку ХХ століття з Буковини.

Яскравий образ беквокаліста Сашка Таба має підкреслювати його характер та доповнювати наскрізну самобутність гурту. Костюм є одним з візуальних елементів постановки. Для створення цілісної композиції номера має бути досягнутий баланс між усіма елементами. З цією метою в період підготовки номера костюми постійно допрацьовуються як технологічно, так і естетично.

Під час репетицій з камерами та світлом деякі елементи костюмів ми розглядаємо у декількох варіантах для досягнення збалансованої композиції. Тому остаточний варіант одягу артистів глядачі побачать під час виступу гурту на сцені Євробачення у першому півфіналі 10 травня.

Нагадаємо, в Україні трансляцію Євробачення можна буде дивитися на телеканалі UA: КУЛЬТУРА о 22:00 годині та на діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Рубрики: Музика

Залиште ваш коментар