Вибухів та обстрілів бояться як діти, так і дорослі. У новій рубриці щоденного дайджесту СТБ «Все буде добре» — «Допомога психолога» — Дмитро Карпачов розповів, що робити, якщо дитина тремтить від страху, коли чує звуки війни.

Продавчиня Аліна з Одеси розповіла, що у її сина трясуться руки, коли він нервує. А одного разу у хлопчика з переляку з’явилася сивина. За словами психолога, це ознака того, що на фізіологічному рівні нервова система дитини не витримує емоційного навантаження.

Що ж робити, якщо дитина тремтить від страху, коли чує вибухи:

  • не панікуйте на очах дитини. Ваш страх лякає її ще більше. Коли дитина бачить, що дорослі панікують, що вони перелякані, вона розуміє, що трапилося щось жахливе. Що ― невідомо. І далі у своїй уяві малеча малює жахіття
  • пояснюйте, що відбувається. Не залишайте дітей на самоті зі страхами
  • обмежуйте доступ дитини до інтернету, аби вона не бачила шок-контенту. Дитина зараз має вільний доступ до мережі. Жаливі кадри погіршують стан
  • поясніть дитині, що війна ― не особисто проти неї. Це воюють країни та армії
  • покажіть дитину лікарю, адже тремор може свідчити про захворювання
  • найкращий варіант ― поїхати туди, де дитині не буде так страшно

Ще більше корисних порад – що робити з дітлахами, котрі пристрастилися у підвалі до телефону, як правильно підготувати малечу до того, що батько піде на війну, чи справді шкідливо для слуху і психіки засинати у навушниках – дізнайтеся у рубриці:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwZhl1zHLbXey2jNfTXClblewI8V_UOyf

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

Дивіться «Допомогу психолога» з понеділка по четвер о 19:45 на СТБ!

 

Залиште ваш коментар