Популярний голлівудський актор, який знімається в кіно змалечку, зірка фільмів «Сусідка», «Ковбої проти прибульців», «Петля часу», «12 років рабства», «Людина — швейцарський ніж» і багатьох інших, у свої 37 років з’явився на екрані в ролі божевільного вундеркінда-лиходія Загадника у супергеройському екшені «Бетмен» (зараз іде у кінотеатрах).

Щасливі вихідні

Поле, як ви отримали цю роль?

Якось на вихідних пролунав дзвінок… Мене сповістили, що Метт (Метт Рівз — режисер стрічки. — Ред.) хоче поговорити зі мною та надіслати сценарій свого майбутнього фільму про Бетмена. У мене мало щелепа на підлогу не впала. (Сміється). Це найкрутіше, що могло зі мною статися! І я інстинктивно відчув, що, ймовірно, у мене з’явилася можливість зіграти саме цього персонажа, Загадника, адже його давненько не бачили в супергеройському кіно. І це незважаючи на те, що упродовж останніх кількох десятиліть було чимало варіантів Бетмена! Невдовзі я прочитав сценарій Метта й був вражений, настільки той був свіжим і водночас продуманим до подробиць, яку сильну складову він додав до давно знайомої всім історії. Одразу ж відчув характер героїв, їхнє єство. Я був шалено щасливий від усього цього! Саме той телефонний дзвінок у вихідний додав мені цієї молодечої школярської енергії.

За сценарієм супергерой Бетмен, образ якого втілив Роберт Паттінсон, лише другий рік як заявив про себе в Готем-сіті…

Думаю, Метт Рівз дуже мудро вчинив, вирішивши не повертатися до історії становлення героя, до чого сьогодні вдаються чимало режисерів. Глядачі побачать, як персонаж Брюса Вейна — Бетмена все ще перебуває в незрілому стані, у пошуках самого себе. Це дійсно захоплива історія, яку Роб (Роберт Паттінсон. — Ред.) неймовірно передав на екрані.
Мене вразило те, наскільки Готем і персонажі правдиво втілені в реальність. І ви самі зможете в цьому переконатися. Метт Рівз і Грег Фрейзер (австралійський кінооператор, відомий своїми роботами над фільмами «Лев», за який у 2017 році отримав «Оскар» за найкращу операторську роботу, «Дюна», «Мандалорець» тощо. — Ред.) постарались на славу!
Я прочитав чимало коміксів, на знімальному майданчику також, і відчув, що вони стають реальністю.

Герой чи лиходій?

У суперлиходіїв всесвіту DC є щось особливе, адже вони не просто погані хлопці… Розкажіть про те, як ви готувалися до зйомок, вживалися в образ Загадника.

Не вважаю, що мій персонаж Загадник — це просто суперлиходій. Адже його озлобленість виникла неспроста... Я намагався зрозуміти його вчинки й лихі наміри, довго досліджував його особистість і переломні моменти, які зробили Загадника таким. Це дуже емоційна психологічна історія про те, ким є мій персонаж насправді в контексті світу, у якому він живе.
Слово «герой» чи «лиходій» видається чорно-білим, але там насправді багато сірого. І для Бетмена, і для Загадника страх чи помста є рушійними силами. І трансформація, становлення того й іншого починається з травми… Тож межа між добром і злом тут дуже тонка. І кожен з них обрав свій шлях.

Чи були якісь комікси, що особливо вас надихнули?

Це всі комікси з серії «Бетмен: рік перший», яка вийшла у світ ще у 1987 році. Це — культова нуарна колекція, що складається з чотирьох випусків графічних новел про походження та перший рік пригод Бетмена. Саме ця серія стала основою, натхненням для створення фільму «Бетмен» Метта Рівза.

За сюжетом

Минуло майже два роки, відколи Бетмен (Роберт Паттінсон) з’явився на вулицях Готема. Самотній борець за правосуддя став утіленням розплати для мешканців міста, яке кишить корумпованими чиновниками. Там Брюс Вейн може довіряти лише двом людям: Альфреду Пенніворту (Енді Серкіс) і лейтенанту Джеймсу Гордону (Джеффрі Райт). Одного разу Бетмен натрапляє на загадкового вбивцю, який переслідує еліту Готема. Слід дивних доказів веде в самісіньке пекло злочинного світу, на дно Готем-сіті. Там герой зустрічає Селіну Кайл/Жінку-кішку (Зої Кравіц), Освальда Кобблпота/Пінгвіна (Колін Фаррелл), Кармайна Фальконе (Джон Туртурро) й Едварда Наштона/Загадника (Пол Дано). Бетмену доведеться не лише знайти нових союзників і викрити злочинця, а й відновити справедливість у Готем-сіті.

Рубрики: Інтерв'ю Кіно

Залиште ваш коментар