До Дня вишиванки FILM.UA спільно з Міністерством культури та інформаційної політики створили емоційне відео, у якому розповіли про те, що єднає українців під час війни.

Вишиванка у ХХІ сторіччі — це не просто вишита сорочка, а одне з найбільших надбань української культури. Щороку, на третій четвер травня, у День вишиванки, вулиці різних міст майорять вишитими сорочками, сукнями, спідницями чи іншими елементами вишитого вбрання, тим самим засвідчуючи існування українців як нації, яка має свою історію та традиції. Український вишитий одяг став настільки популярним, що переріс у тренд — його нерідко можна зустріти в гардеробі усесвітньовідомих зірок: Клаудії Шиффер, Діти фон Тіз, Демі Мур чи Кетрін Зета-Джонс. А сьогодні, коли очі кожного українця сповнені неосяжного болю, вишиванка єднає, сплітаючи воєдино прагнення усього народу, цілої нації, міцною ниткою, що тягнеться крізь час та простір.

У народі існує повір’я, що вишиванка — не лише елемент одягу, а й оберіг від усього злого. Саме тому, здавна, сорочки оздоблювали вишивкою так, аби малюнок торкався тіла: на рукавах, комірі, подолі. Сакральне значення вишитої сорочки набуває нового змісту в умовах війни й стає доказом прадавньої, багатогранної культури України, яку намагаються нівелювати російські загарбники.

Сьогодні українські вишиванки одягають військові, залізничники, медики, кухарі, люди різних професій — їхня щоденна праця наближає Україну до перемоги. Саме про любов звичайних українців до своєї Батьківщини українська творча команда розповіла у відео, яке створила спільно з Міністерством культури та інформаційної політики. Елементи вишитої сорочки, які видніються з-під робочого одягу героїв відеоряду — символ єдності українського народу, їхньої приналежності та безмежної любові до України.

Зйомки проходили у Львові, зокрема на території Львівського державного університету безпеки та на Головному залізничному вокзалі. Цікавим є той факт, що сингл, на фоні якого лунає закадровий голос, було обрано не випадково. Це пісня «Човен» гурту «Океан Ельзи», яку творча команда люб’язно надала для використання у відео. За словами лідера гурту Святослава Вакарчука, композиція містить посилання на різні історичні події, які відбувалися на території України, та містить віру в перемогу.

Рубрики: Кіно

Залиште ваш коментар