Славнозвісний режисер Майкл Бей, публічно підтримавши нашу країну, зараз презентує екшен-стрічку «Швидка»*. Головну роль там зіграв неперевершений Джейк Джилленгол — наш сьогоднішній співрозмовник.

В українських кінотеатрах з 19 травня 2022 року.

— Джейку, ви завжди уважно оцінюєте проекти, у яких братимете участь. Що вас переконало знятися у фільмі «Швидка»?

— Якщо йдеться про екшен, мені важливо, щоб проект мав певне підґрунтя, глибину й був довершеним за ідеєю. З перших сторінок сценарію я зрозумів, що мій персонаж має власну самобутню історію, яку мені хочеться втілити на екрані.

Крім того, я давно мріяв попрацювати з Майклом Беєм, тому що його фільми завжди вражали мене.

— Яким є ваш персонаж — Денні Шарп? Що він за один?

— Денні — складна людина. Він виріс у сім’ї, де пограбування банків чи інші схожі злочини були чимось нормальним, буденним. Знаю, це звучить дико, але це так. Він завжди був дуже близьким зі своїм братом Віллом, і, мені здається, саме завдяки цьому хлопцям вдалося вижити в родині, де панував такий хаос. З часом обидва подорослішали й кожен пішов своїм шляхом. Проте Денні завжди намагався відновити близькі стосунки з братом, заслужити його любов знову. Тож кожне рішення, яке приймає мій герой, проходило крізь призму цих почуттів. Денні нетиповий, дуже суперечливий. З одного боку, він намагається зробити все, аби налагодити стосунки з братом. З іншого — втягує його у смертельно небезпечну авантюру. Проте для Денні це є своєрідним показником любові, оскільки інших способів, щоб виразити свої почуття, він не знає.

— Що вам подобається в ньому найбільше?

— Те, наскільки інфантильно-необережним він може бути. Думаю, Денні дуже веселий, а ще непередбачуваний. Саме такі риси характеру мені імпонують, адже завдяки цьому ти маєш нескінченну кількість можливостей того, як зіграти свого героя.

— Відносини між Денні та Віллом є ключовими в історії. Як вони розвиваються протягом сюжету?

— Вілл приходить до Денні, тому що йому потрібна допомога. Він бореться, його дружина хвора, і йому потрібно подбати про сім’ю. Через усе горе, яке звалилося на нього, Вілл перебуває на межі, і Денні, який будь-що прагне йому допомогти, стає його останньою надією. Через це вони обидва встрягають у чимало неприємностей, і в цю мить стрічка поступово показує глядачеві, у що іноді можуть вилитися добрі наміри.

— Як працювалося з Яг’єю Абдулом-Матіном II, який грає Вілла?

— Яг’я  такий самий допитливий, як і я, тож ми разом намагалися зрозуміти мотивацію наших персонажів. І це було весело, оскільки фільми подібного жанру не вимагають від тебе потужної внутрішньої рефлексії, але ми розуміли: що краще знатимемо їх, то цікавіше зможемо передати емоції на камеру. Крім того, Яг’я має прекрасну енергетику, він дуже позитивний, чуйний, а це найголовніше в наш час.

— Історія набуває цікавого повороту, коли пограбування йде не за планом, і герої намагаються втекти на машині швидкої допомоги з пораненим поліцейським всередині.

— Так, вони у відчаї, і єдиний вихід — тікати в кареті швидкої допомоги. Саме в цей момент вони зустрічають героїню Ейси Гонсалес. І завдяки цьому кіно набуває нового відтінку. Тепер глядач спостерігає за трьома цілковито різними людьми, де у кожного своя історія, і всі вони протистоять одне одному, щоб вижити.

— Чи згодні ви з тим, що Кем Томпсон — персонаж Ейси Гонсалес — є основою фільму?

— Коли ви зустрічаєте Кем, то розумієте, що вона також бореться, протистоїть тим обставинам, у яких опинилась. Протягом стрічки вона розуміє, що життя не ділиться на чорне та біле, а люди значно складніші та багатогранніші, ніж здаються. Поступово вона знаходить спільну мову з обома братами. Завдяки цьому ти сприймаєш події її очима, починаєш відчувати почуття до кожного з хлопців крізь призму Кем. Поряд з усім цим приховано чимало моральних та етичних питань, на які цікаво знаходити відповіді.

— Не так давно ви працювали з Ейсою над анімаційним фільмом «Спіріт. Дикий мустанг», а тепер зустрілися на зйомках екшену «Швидка».

— У «Дикому мустангу» ми озвучили анімаційних героїв, проте реальної взаємодії між нами не було. Ми зустрілися на знімальному майданчику вперше.

На мою думку, Ейса впоралась просто чудово. Ми круто провели час, коли ганяли на швидкій по місту.

— Як можете описати досвід зйомок у замкненій машині швидкої допомоги?

— На це питання я маю давати дві відповіді: зйомки фільму проти реальної роботи у швидкій. Адже для великої кількості людей це реальне робоче місце. Рятувати життя в такому маленькому просторі — справжній подвиг. Не уявляю, як лікарі це роблять. Той факт, що люди це вміють, викликає трепет і захоплення. Тож зйомка у машині швидкої — ніщо в порівнянні зі справжнім порятунком людей.

— Протягом кар’єри ви встигли попрацювати з чималою кількістю талановитих режисерів. Як би охарактеризували стиль роботи Майкла Бея?

— Як і багато інших режисерів, з якими я працював, Майкл шукає те, що дає можливість проникнутися зйомками. Він працює з талановитими операторами і щонайменше з трьома камерами, завдяки чому команді вдається круто фіксувати моменти, імпровізувати, постійно шукати нові ракурси. Я думаю, ця енергія відчувається в його стрічках. А ще він надзвичайно чесний, відвертий і послідовний.

Іноді декілька порад здатні перевернути твій світ, так і було з Майклом.

— І в результаті ми отримуємо видовищний фільм, який тримає глядачів у напрузі до останнього. Якими були ваші відчуття, коли побачили останню версію стрічки?

— Для мене це захоплива поїздка, яка неабияк зворушує. Це ті емоції, які я відчув, коли вперше прочитав сценарій, і такі ж відчуття переповнювали мене під час перегляду. І я в захваті від того, хто з персонажів наприкінці стає справжнім героєм.

— Згадуючи досвід, який отримали під час зйомок, що відчуваєте зараз?

— Фільм вивів нас усіх на новий рівень. У той час ми з нетерпінням чекали на повернення до зйомок, тож, коли я побачив людей, які так самовіддано ставилась до роботи, я був вражений. Це був чудовий досвід! Моїм першочерговим бажанням було круто провести час і подарувати класні емоції глядачам, які згодом дивитимуться стрічку. Сподіваюся, нам вдалося.

за сюжетом

«Швидка» — напружений трилер від режисера Майкла Бея. Щоб врятувати дружину від хвороби, заслужений ветеран звертається по допомогу до прийомного брата злочинця. Пограбувати банк і зірвати багатомільйонний куш видається вдалою ідеєю… Та коли все піде не за планом, героям не залишиться нічого, крім як викрасти швидку допомогу з двома заручниками всередині.

У ролях: Джейк Джилленгол, Ейса Гонсалес, Яг’я Абдул-Матін II.

Рубрики: Інтерв'ю Кіно

Залиште ваш коментар