У Латвії, в місті Рига, відбувся фестиваль «Літня мистецька симфонія», присвячений Міжнародному дню захисту дітей та підтримці малечі, яка постраждала внаслідок російської війни в Україні. У події взяли участь українські діти, які через війну разом з батьками стали вимушеними переселенцями. 

На відкритті фестивалю учасники з усього світу — Естонії, Швеції, Норвегії, Швейцарії, Греції, Казахстану, Вірменії, Грузії, Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії, Великобританії, Македонії, Болгарії, Сербії, Мальти, Бельгії — виконали пісні українською.

“Емоції переповнюють, адже ми стали іншими. Все це — нестримна жага популяризації України та Української пісні, культури у світі”, — розповіла член журі фестивалю — запрошена солістка вищої категорії військового духового оркестру Національної Академії Сухопутних військ ім. гетьмана Сагайдачного Маріанна Ільків.

Українські діти завоювали 9 нагород у номінаціях — сучасні хіти, оригінальні композиції та народні пісні. Зі сцени пролунали “Я піду в далекі гори”, “Україна — це ми”, народна “Зелен клен”. Нагородами відзначили Віолетту Цьокан, Віталіну Бессонову, Валерію Білько, Стефанюк Дашу, Яворівська Соломію, Дмитрах Соломію, Юстину та Софію Кочергу та Домініку Тиндик.

Маленьких переможців привітала телеведуча 1+1 та кураторка проєкту “Здійсни Мрію” Лідія Таран. “Це така важлива і необхідна підтримка зараз для усіх українських мрійників. Неймовірна радість і гордість! Ви — наше майбутнє! З таких перемог і складається пазл великої української Перемоги. Мріємо про неї та наближаємо всіма силами”, — зазначила ведуча у публікації на Фейсбуці.

 

Рубрики: ТБ

Залиште ваш коментар