Четвертий місяць триває повномасштабна війна росії проти України. І хоч українці демонструють на весь свою стійкість і силу духу, буває, нервова система не витримує перевантаження. Постійні скандали вдома руйнують сім’ї та психіку дітей. У рубриці щоденного дайджесту СТБ «Все буде добре» — «Допомога психолога» — Дмитро Карпачов пояснив, що робити, якщо вдома не закінчуються сварки.

У випуску 10-літня Маргарита із Білої Церкви розповіла, що коли почалася війна, її батьки стали часто сваритися, увесь час кричать одне на одного при дівчинці. Маргарита звернулася у програму з питанням, як їй тепер бути? І що робити батькам, якщо діалог перетворюється на сварку?

Відповідь дав Дмитро Карпачов: 

  1. Зважайте на те, що у вас і ваших близьких зараз виснажена нервова система. Крики і сварки ― нормальна реакція на ненормальні умови. Багато хто не витримує того, що немає впевненості у завтрашньому дні.
  2. Не вплутуйте дітей у конфлікти дорослих. Краще, аби малеча не чула ваших сварок. Якщо вже так сталося, що дитина побачила скандал ― поговоріть з нею відверто.
  3. Якщо дитина чула ваші сварки, заспокойтеся та поясніть їй, чому так сталося, і що причина не в ній. 
  4. Сформулюйте у дитини розуміння, що конфлікти інколи можливі, але така поведінка є неприйнятною. Кожен повинен вміти керувати своїми емоціями. 

Ще більше корисних порад дізнайтеся у рубриці: 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwZhl1zHLbXey2jNfTXClblewI8V_UOyf 

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

Дивіться «Допомогу психолога» з понеділка по четвер о 22:00 на СТБ!

 

Залиште ваш коментар