Юрист Ярослав Куц у програмі «Ранок з Україною» каналу «Україна», яка виходить у будні о 8:30 на телеканалі «Індиго TV», розповів, як діяти, якщо ваш будинок було зруйновано під час війни і чи можливо компенсувати збитки за вимушений ремонт, розкрадену техніку та понівечені автівки. 

Російські війська зруйнували десятки тисяч домівок по всій Україні. Тільки за найменшим підрахунком зруйновано 45 млн квадратних метрів. Збитки оцінюють у понад 40 млрд доларів. Тим часом кожен, хто залишився без житла, намагається повністю чи частково відшкодувати своє майно, і допоможе в цьому смартфон.

«Слід скористатись порталом «Дія». Щоправда, за кордоном це зробити важче – «Дія» автоматично виявляє ваше місцезнаходження. У додатку вам слід вказали все про пошкоджене майно і додати фото. Після чого чекати сповіщення, коли до вас прийде комісія, – радить юрист Ярослав Куц у програмі «Ранок з Україною». – А ще можете додатково звернутись до органів місцевого самоврядування із детальною письмовою заявою, в якій попросити, щоб до вас завітала комісія. Варто також додати копію паспорта, ідентифікаційного номеру, правовстановлюючих документів і фототаблицю, бажано кольорову».

Як тільки буде висновок експерта, включається механізм держави, що стосується компенсації. Сьогодні держава компенсує часткові пошкодження покрівель і вікон. Крім того, якщо ваш будинок оглянули, але акту комісії ви не дочекались – можете робити ремонт, після якого подасте на компенсацію витрат.

«Треба скласти всі чеки і підтвердження виплат і написати нову заяву на відшкодування, – розповідає юрист. – А ось викрадене чи розбите російською армією рухоме майно: техніку, коштовності, автомобілі, наразі відшкодувати неможливо».

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Ec2QvlQSbu0

Нагадаємо, що канал «Україна» продовжує транслювати загальнонаціональний марафон «Єдині новини» і брати участь у його виробництві. Улюблені програми та серіали каналу «Україна» наразі виходять в ефірі телеканалу «Індиго TV».

Залиште ваш коментар