Під час зйомок освітнього тревел-проекту “УніверСheck” телеведучий разом із донькою відвідали Ужгородський національний університет, на базі якого функціонує Лабораторія космічних досліджень.

Якість навчання в Україні на досить високому рівні — це у своєму проекті “УніверСheck” транслюють телеведучий Олександр Педан і його донька Лера. Ще до війни зіркове сімейство мандрувало Україною у пошуках вишу для Валерії, яка є абітурієнткою. Батько з донькою побували у різноманітних університетах — від медичних і політехнічних до аграрних. Відвідали Львів та Ужгород, Київ та Вінницю, заїхали навіть у стражденні сьогодні Харків і Маріуполь. Там познайомилися з прогресивними та амбіційними студентами і дізналися про особливості їхніх навчальних закладів.

Так, Ужгородський національний університет може похизуватися однією з кращих в Україні Лабораторією космічних досліджень. В одній з її астрономічних обсерваторій під час візиту у виш побували Олександр Педан разом із донькою.

  • Нас приємно здивувала наявність в університетах таких лабораторій, — зізнається телеведучий. — Студенти-астрономи мають змогу проводити там свої практики, про це розповів наш гід Ярослав. Я давно хотів подивитися на зірки та планети у справжні телескопи, і у мене з’явилася така нагода в Ужгороді. Небо було безхмарним, тож ми чітко побачили навіть місячні кратері. А ще були у справжньому захваті від Юпітера.

Переглянути, як виглядає астрономічна обсерваторія, можна у випуску про УжНУ, який вже на YouTube-каналі Олександра Педана.

Команда проекту закликає не вагатися і вступати саме в українські виші. Оскільки навіть попри війну, свою роботу продовжують вищі навчальні заклади з окупованих територій — вони евакуювалися і чекають на першокурсників.

  • Ми відвідали дванадцять українських вишів і виділити кращий або гірший я не можу. Усі вони заслуговують поваги, бо формують освічену українську еліту. Багато університетів, у яких ми побували, мають домовленості з іноземними компаніями, обмінюються досвідом із вишами з інших країн та відправляють та безоплатну практику туди своїх студентів. УжНУ — один із них. Але попри це, українські універи не цураються свого і підвищують наш рівень освіти.
Рубрики: Зірки

Залиште ваш коментар