По всій Україні поширюється патріотичне мистецтво — мурали на воєнну тематику. Стіни будівель у великих та малих містах нашої країни митці прикрашають натхненними малюнками.

Запоріжжя

Двоє запоріжан створили стінопис марки російського корабля — зобразили його на трансформаторній підстанції.

Ужгород

Чотири художники – вимушені переселенці з Харкова та Сміли разом малюють мурал. За їхніми словами, дівчина символізує Україну, а блакитно-жовті кольори й квітка — це символ того, що наша країна розквітне.

А до Дня Конституції в Ужгороді з’явився ще один мурал, намальований на стіні огорожі стадіону «Автомобіліст». На ньому — стаття 21 Основного Закону: «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними», голуб, який тримає лаврову гілку, та колоски пшениці, знизу Прапор України.

Полтава

Полтавські митці зобразили військових та дівчину: «Вона гарна і агресивна, щоб всі розуміли, що не можна ображати Україну!»

Черкаси

Мурал на стіні одного з ТРЦ присвячений захисникам. Для створення ескізу художники запрошували на фотосесію черкаських військових, а гроші збирали по всій Україні.

Рівне

Мурал у середмісті Рівного — своєрідна відповідь путіну на його відому фразу про «красавіцу». Наша терпіти не буде, адже вона озброєна снайперською гвинтівкою.

Світловодськ

У місті Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області місцеві художники та художники-переселенці створили мурал за мотивами малюнків Марії Примаченко — після того як дізналися про те, що згорів музей з її роботами під Києвом.

Київ

Зображення «Святої Джавеліни» на Солом’янці — вдячність митців військовому засобу, що в руках українськиї бійців врятував Київ на початку агресії. Але не обійшлося без скандала — німб навколо голови «Джавеліни» довелося замалювати через протест церкви.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

У столичному парку «Відрадний» з’явилося зображення улюбленця дітлахів — пса Патрона. Для малюнку загальною площею 30 квадратних метрів використали 50 балонів фарби. Кошти на створення цього міні-муралу надав меценат.

А ще пес Патрон прикрашає одну зі стін стадіону «Авангард» в Ужгороді.

Львів

В центрі міста, на вулиці Городоцькій, стіну будинка прикрашає портрет дівчинки-українки, до якого додано цитату Президента  Зеленського.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Глухів

«Доброго вечора, ми з України» — мурал «козака» в рожевій панамці на честь перемоги гурту «Калуш» на Євробаченні  з’явився на одній із стін давньої козацької столиці Глухів. До речі, мурал розташований поруч із спортмайданчиком і тренажерною залою.

Бориспіль

Легендарний літак «Мрія» зобразили на стіні тенісного корту у міському парку. Незважаючи на те, що його було знищено россійськими окупантами наприкінці лютого, літак відбудують — можливо, за допомогою бізнесмена-мільярдера Річарда Бренсона, який нещодавно відвідав Україну.

Рубрики: Новини

Залиште ваш коментар