Сезон черешні — короткий, тож максимально запасаємося літніми вітамінами та мікроелементами, якими рясніє солодка ягода. А хто хоче скинути кілька кілограмів — черешня допоможе!
Завдяки високому вмісту фруктози черешня гарантує швидке насичення: всього кілька ягід, і ви вже не голодні! А якщо з’їдати жменю черешні на сніданок чи вечерю, за якийсь тиждень ви помітите, що сталі стрункішими. Соковиті ягоди стимулюють роботу нирок завдяки сечогінній дії, а це сприяє зниженню ваги. Але дієтологи не радять ласувати черешнею одразу після основного прийому їжі — це може викликати розлад шлунка. Зачекайте півгодини-годину.
Добова норма споживання черешні становить приблизно 200 г. Це дорівнює 110 ккал, 2 г білка, 1 г жирів та 21 г вуглеводів
Що у складі
- Черешня, так само як полуниця, зелень та ранні овочі, забезпечує організм вітамінами С, А, В1, Е, РР тощо. Також у цій ягоді міститься:
- Елемент кумарин, який підтримує організм у тонусі і сприяє якнайшвидшому одужанню.
- Значно кількість калію, необхідного для роботи серця.
- Каротиноїди та антоціани — речовини, які зміцнюють стінки кровоносних судин і перешкоджають атеросклерозу.
- Цинк і мідь, які беруть участь у виробництві колагену, що відповідає за еластичність тканин.
- Клітковина, яка нормалізує роботу ШКТ, покращує метаболізм і допомагає позбутися закрепів.
- Кверцетин, що має антиоксидантні властивості та знижує ризик виникнення пухлин.
Молодильна ягідка
Бажаєте мати молодший та свіжіший вигляд? Налягайте на черешню, особливо темних сортів! Вона покращує стан шкіри, розгладжує й омолоджує її, оскільки швидко виводить шлаки з організму та прискорює ліпідний обмін. Лікарі призначають черешню при екземі, псоріазі та вугровому висипі. Тож, якщо з’їдатимете півкіло ягід щодня протягом місяця — помолодшаєте на три роки. А якщо не лінуватиметеся робити маски — на всі п’ять!
Візьміть 5-7 ягід черешні, видаліть кісточки, розітріть. Для сухої шкіри змішайте з 1/2 ч. л. сметани, для жирної — з 1/2 ч. л. лимонного соку, для нормальної — з 1/2 ч. л. меду. Нанесіть на обличчя та шию на 20 хвилин, потім вмийтеся теплою водою й накладіть зволожувальний крем.
Не відривайте хвостики!
Купуючи черешню, зверніть увагу на живці: вони повинні бути зеленими. Жовті — ознака того, що черешня перезріла. Ну а самі плоди повинні бути гладенькими, блискучими та пружними, без ушкоджень. М’які та тьмяні ягоди свідчать про те, що вони довго лежали на складі. До речі, у промислових умовах зірвані ягоди повинні зберігатися не більше тижня у щільних пакетах за температури 0…+2 °С.
Їсти черешню, звичайно, рекомендується сирою — компоти, варення, желе, безперечно, смачні, але під час кулінарної обробки велика частина корисних речовин втрачається. Ягоди можна зберігати в холодильнику 3-4 дні. При цьому…
- не мийте черешню;
- не відривайте «хвостики»;
- покладіть ягоди у паперовий пакет.
На замітку
Темні сорти черешні вважають більш корисними, ніж світлі, оскільки в них вищий вміст кальцію, калію, заліза, магнію, фосфору та кремнієвої кислоти. Вони краще зміцнюють стінки капілярів і особливо корисні при анемії, оскільки допомагають кровотворенню. Вважається, що на жовті сорти не буває алергії, але це не так, стверджують медики. Алергію можуть спричинити ягоди будь-якого кольору, тож, якщо ви ніколи не їли черешню, спершу спробуйте трошки й погляньте на реакцію.
Чи знаєте ви, що…
Не черешня походить від вишні, як багато хто вважає, а навпаки. Саме культурна вишня є результатом схрещування дикої вишні та черешні.
Є відомості, що черешнями ласували ще у Стародавньому Римі. У сучасній Європі вона вперше з’явилася на території Данії та Швеції.
Черешню називають «пташиною вишнею» — нею дуже люблять ласувати пернаті.
На сьогодні вивели понад тисячу сортів черешні, зокрема морозостійких.
Як черешня, так і вишня належать до родини розових, рід слива.
Черешня — цінний квітнево-травневий медонос: з 1 га дерев бджоли збирають до 35 кг меду. У нього характерний лимонний присмак, біло-жовтий колір і приємний аромат.