Відомі українські музиканти — MELOVIN, SOWA, Андріана та гурт «ДикоBrass» об’єдналися й вирушили в тур Європою задля благодійних концертів. Кошти, зібрані під час виступів у Німеччині, були відправлені на потреби ЗСУ.

 Як виникла ідея

 Організатором концертів у Німеччині став львівський гурт «ДикоBrass» та шоумен Назар Бійчук. На початку війни вони влаштували благодійний концерт «100 на авто» у львівському бомбосховищі, де виступили багато артистів, і було зібрано чималу суму на благочинність. Після цього музикантам прийшла ідея запросити інших артистів у тур Європою, щоб популяризувати українську музику та культуру, а також допомогти ЗСУ. Мета — «повернутися з гастролей Німеччиною з автомобілем для наших воїнів!»

MELOVIN, SOWA, Андріана, «ДикоBrass» та Бійчук вирішили, що, об’єднавшись, вони зможуть розповісти світу з перших вуст, що відбувається в Україні. Після низки благодійних концертів в українських містах музичне товариство вирушило в невеличке європейське турне, підготувавши цікаву програму.

У Німеччині на благодійні події в Лейпцигу та Мюнхені зібралися люди з різних куточків Європи, приїхали й з України. Концерти набули нового розмаху. Наша музика зачіпає серця людей за кордоном — емоції глядачів були яскравим свідченням цього.

Усього за кілька концертів виконавці змоги купити спецмашину для ЗСУ, яка вже на лінії фронту й допомагає нашим бійцям!

«ДикоBrass» виконував культурний гімн

— Коли розпочалася війна, ми разом стали розмірковувати, як будемо допомагати Збройним Силам. Вирішили влаштовувати благодійні концерти у різних містах України й робити все, що можливо. Прагнули залучити якомога більше відомих артистів, щоб зібрати гроші. У кожного артиста свій глядач. Об’єднавши зусилля, ми змогли творити справжні дива.

Ідея влаштувати концерти саме у бомбосховищі належала Назару Бійчуку, який допомагав нам у реалізації всіх концертів. Назву та концепцію придумав саме він: «100 на авто». У той час у Львові було зовсім неспокійно, тож ми вирішили провести подію в безпечному місці, щоб не наражати нікого на небезпеку. Залучили не лише музикантів, а й акторів, гумористів — щоб розрядити атмосферу, підбадьорити людей та максимально налаштувати їх на перемогу.

На концертах у Німеччині та Польщі особливою піснею у нашому виконанні стала «Червона рута» — вона була другим культурним гімном! З перших акордів люди впізнавали її та підхоплювали: і українці, які були змушені тікати від війни, і навіть іноземці — це приємно здивувало. Нас не хотіли відпускати зі сцени й по кілька разів кликали на біс. Це означає, що ми ще туди повернемося!

Гастролі Німеччиною закінчилися придбанням авто для наших бійців, а також морем позитивних вражень і шалених емоцій.

MELOVIN піднімав бойовий дух

— Музика завжди актуальна, це те, за допомогою чого ми можемо висловити свої думки. Музика надихає, надає сили йти до перемоги, згуртовує й не дозволяє здатися.

Моя думка — у кожного свій фронт, ми маємо як ніколи бути єдині та непереможні, тримати оборону, допомагати всіма способами, які нам під силу. Найгірше — це бездіяльність.

Спершу ми організували координаційний центр Big House MELOVIN. Стали займатися гуманітарною допомогою — приймали посилки з Польщі, Італії, Німеччини, Португалії й передавали в гарячі точки нашої країни: Харків, Київ і область, Одесу. Наш центр став одним із перших, що передав гуманітарну допомогу на Чернігів.

Зараз займаємось збором коштів під час благодійних концертів. На виступах у Лейпцигу та Мюнхені з іншими артистами назбирали на машину для ЗСУ. Кожна така подія і здобутки для нашої армії надихають і стимулюють робити ще більше!

У першій день війни я написав пісню «Не зволікай» — у машині, дорогою до Львова. Маю надію, що вона піднімає бойовий дух народу. А зараз у мене прем’єра пісні «Мені не дзвони». Вона не про війну… Головний меседж, що люди, попри всі обставини — у нашому випадку це війна, — все одно закохуються, страждають, розлучаються з коханими. Пісня була написала за 5 хвилин рівно тиждень тому. І її вже може послухати кожен.

SOWA виступала з авторськими піснями

— Зараз благодійність по-справжньому об’єднує артистів, вони збираються, дають спільні концерти, щоб допомогти ЗСУ та людям, які постраждали та втратили своє житло. Гурт «ДикоBrass» запросив виступити в Німеччині для придбання машини для ЗСУ, і буквально за два концерти ми змогли зібрати кошти!

Я вже виступала раніше в Європі, на міжнародних конкурсах. Але цього разу були перші виступи з моїми авторськими піснями. Ми співали для діаспори та вимушених переселенців. Публіка прийняла нас дуже тепло, було багато гарних відгуків, а ще — важливо — на концерти приходили й європейці.

Колись концерти були потрібні людям для того, щоб передусім розважитись та відволіктись. А зараз — для того щоб підтримати дух кожного українця і вселити віру в нашу перемогу, показати людям, що вони не самі.

«Сльози — то моя зброя» — пісня, яку я написала під час війни. У неї вклала всі свої переживання та емоції від уперше почутої сирени, вибуху, виїзду за кордон. Зараз моя творчість дорослішає, лірика набуває зовсім інших відтінків, адже я зображую те, що відбувається всередині нас під час війни. Описую історії, які переживаю. Тому, безсумнівно, можу сказати, що мої творчі погляди змінились. Тепер розумію, що Україна рухається в бік Європи, і це ще більше надихає створювати справді якісну музику.

Зараз у нас є запланована низка концертів в Україні та Європі. Звісно, ми будемо продовжувати збирати кошти для наших Збройних Сил, адже кожен внесок є дорогоцінним. У моєму рідному місті Жовкві ми разом з MELOVIN стали ініціаторами й організаторами благодійного концерту.

Андріана співала разом із маленьким сином

—Я взяла участь уже в 25 благодійних концертах, попереду — ще стільки ж. А якщо потрібно, то й більше. Ми з командою прийняли рішення, що співатимемо й виступатимемо доти, доки не настане мир у моїй країні. З нетерпінням чекаємо того останнього концерту, який буде присвячений нашій перемозі.

Пишаюся нашими військовими — це найсміливіші та найкрасивіші люди, вони мають на сьогодні найвищий соціальний статус у нашій країні та є справжньою елітою нашого суспільства.

Я ніколи не мала мрії чи навіть бажання жити в іншій країні. Завжди хотіла бути у нас, вдома. Відтоді, як почалось повномасштабне вторгнення ворога, це бажання збільшилося втричі!

Благодійні концерти важливі всюди — і в Україні, і в Європі, і за океаном. Спершу ми їздили з концертами по прихистках та піднімали настрій нашим вимушеним переселенцям, щоб вони зрозуміли, що вони не самі. Далі почали виступати по військових частинах для наших героїв, які буквально через декілька днів вирушали на передову.

Зараз концертуємо по різних містах України, а також частково у Європі. У Лейпцигу та Мюнхені разом з колегами-музикантами збирали кошти на потреби наших мужніх ЗСУ — вже є понад мільйон гривень. За ці кошти купуємо автомобілі, тепловізори, дрони, каски, бронежилети, продукти харчування, засоби гігієни тощо. І таким чином допомагаємо нашим хоробрим воїнам швидше вигнати ворога.

Війна внесла значні корективи у мої плани. Ми тільки почали робити певний ребрендинг артистки Андріани, записали пісню «Незнайомка» в абсолютно іншому стилі, ніж я співала досі, запустили трек на радіо, і на 26 лютого була запланована прем’єра відеороботи…

І тут почалося. Спочатку був шок, як і у всіх. Згодом зробили рестарт двох моїх відеокліпів і пісень «В нашому серці» та «Назавжди», які були написані ще на початку війни у 2014 році. А далі зняли лірик-відео на пісню «Після війни», яка тематична, але водночас позитивна та мотивуюча, про те, що цей день #Післявійни неодмінно настане, і ми обов’язково святкуватимемо нашу спільну перемогу!

 

Рубрики: Зірки Музика

Залиште ваш коментар