Гостем одного з випусків YouTube-програми Наталії Мосейчук став радник керівника офісу Президента України Олексій Арестович. У розмові торкнулися однієї з головних тем сьогодення: якою має бути майбутня Україна — країна мрій? І що для цього потрібно зробити українцям і владі?

Олексій Арестович зазначив, що найперше, що потрібно зробити, це переробити і  виправити силову систему, а також зробити економічну свободу. А Наталія Мосейчук поцікавилась – чи є при владі люди, які можуть здолати ці виклики:

«У нас є кому ці питання вирішувати? А то можуть сказати, що зараз війна, не на часі. Потім поствоєнний синдром, людей не можна чіпати, люди емоційно знервовані».

Олексій Арестович впевнений, що спочатку українцям необхідно, що називається, «перетравити перемогу».

«Після перемоги нам обов’язково потрібно зробити акцент на середній та маленький бізнес як більш креативний клас. І на людей, які створюють найбільшу кількість робочих місць та дають сенси разом з заробітною платою та дозволяють повертатися людям з Європи назад до домівок».

Мосейчук наголосила, що перемога може бути різною, тому треба вчасно створити кістяк країни з людей, які будуть працювати і будуть давати сенси іншим. «Сенс буде в тому, щоб побудувати найбільш вільну країну світу. Ми шукали національну ідею. Тепер ми її зрозуміли. Ми б’ємося за волю. За здатність робити вільні рухи душі від мистецтва, бізнесу, до науки. І силу, яка здатна забезпечити це», — каже Арестович.

Мосейчук посперечалася, що волю у нас теж по-різному розуміють: «Якщо б національна ідея у нас була успіх, тоді це більш вузька категорія, яку можна прикласти». «У нас інший менталітет. Ідею не можна вигадати, вона сама виникає. Наші люди хочуть бути вільними – або поставити кавовий автомат і варити каву, або з Ілоном Маском полетіти на Місяць», — каже Арестович.

Арестович зазначив, що українці в березні зробили неможливу річ – вони з 400-річного образу жертви перетворилися на героїв:

«Зараз ми маємо будувати відкрите суспільство, яке піде в величезний світ, де наші діти зможуть вільною англійською та ще декількома іноземними мовами говорити про Фолкнера, Драйзера та інших. Треба, щоб бюджет на культуру був не меншим, ніж на оборону. Лише тоді наша країна має майбутнє. Питання у тому, щ ми можемо виграти війну і програти мир, якщо збудуємо країну більш упередженою, більш шовіністичною та менш відкритою».

Рубрики: Інтерв'ю ТБ

Залиште ваш коментар