28 липня на великі екрани українських кінотеатрів виходить зворушлива французька комедія «Лети зі мною».

У фільмі зіграв Віктор Бельмондо, онук славетного актора французької «нової хвилі» Жана-Поля Бельмондо. Це перша головна роль у кар’єрі продовжувача знаменитої династії. Напередодні української прем’єри ми поговорили з актором про фільм, особливості роботи в кадрі з дитиною та зйомки під час пандемії.

— Віктор, чим вас зацікавив сценарій?

— Цей фільм емоційний на всіх рівнях. Драматичне та кумедне тут поєднується та віддзеркалює одне одного. Це відкриває для мого героя Томаса широкий діапазон акторської гри та дозволяє пройти справжню еволюцію від початку до кінця. Це реальний шанс для такого актора, як я, який ще не має великого досвіду.

— Як би ви описали характер Томаса?

— Томас — син відомого лікаря, власний шлях у житті він знайти не може, ще не подорослішав. Це людина, яка страждає від гострої самотності. Вечірки і гулянки дозволяють йому втекти від реальності. Коли батько змушує його піклуватися про Маркуса, Томас думає, що познайомить його з безглуздими речами, якими він наповнює своє життя, але цей хлопчик дає йому подорослішати та повертає його до справжніх життєвих цінностей.

— Стати актором для вас мрія дитинства?

— Скільки себе пам’ятаю, я завжди мріяв стати актором. У шкільні роки, щоразу, як бачив сцену, я мав глибоке відчуття того, що я належу їй. У мене ніколи не було сумнівів щодо того, що я хочу робити.

— Який Крістоф Барратьє як режисер?

— Він дуже точний у тому, що він робить, і дуже багато працює. Він музикант, і це видно по тому, як він «диригує». Він знає що до чого і знає, куди хоче потрапити. Треба лише дозволити йому керувати. Він справжній постановник акторів, який нічого не залишає на волю випадку, хоча й здається розслабленим.

— У фільмі йдеться, зокрема, про труднощі у спілкуванні між батьком і сином. Ми сподіваємося, що ваші стосунки з виконавцем цієї ролі Жераром Ланвеном, легші в реальному житті…

— Він «розбив лід» на першій же нашій зустрічі: він відкрився як дуже людяний, справжній, скромний і простий. Це полегшив мені роботу на зйомках. Щодня Жерар розповідав мені анекдоти з різних знімальних майданчиків, або спогади про певних акторів і режисерів. Я кіноман і обожнюю слухати про такі речі, я був наче дитина! Насправді це було свого роду менторство. Зараз ми продовжуємо майже щоденне листування. Коли у вас стосунки поза камерою, ви можете відчути це на екрані. Акторство — це перш за все людська професія.

— Чи складно грати з дитиною, якого грав Йоанн Елунду?

— Можливо, мені пощастило, але все справді було дуже просто. З кожним днем Йоанн дивував мене дедалі більше. З ним було так само зручно перед камерою, як із досвідченим актором. Я ніколи не бачив, щоб він переживав або втрачав самовладання. Я швидко помітив, що в ньому є щось особливе.

З дідусем Жаном-Полем Бельмондо

— Здається, вам зручно грати комічні ролі. Це те, що вам подобається?

— Я хочу пробувати різне. Мій інстинкт підказує не йти в комедії, хоча я справді люблю комічні сцени. Та я б віддав перевагу драмі!

— Здається, ніби ви прагнете залишитися поза центром уваги. «Лети зі мною» став способом показати, хто ви насправді?

— Це перша головна роль, яка дала мені можливість попрацювати над гамою емоцій, щоб краще показати, на що я здатен. Я справді більш охоче розкриватися на знімальному майданчику, ніж в Instagram. Якщо я справляю враження стриманої людини, це на краще.

— Зйомки перервала пандемія. Як пішли справи після того, як ви змогли їх відновити?

— Після локдауну ми всі були дуже щасливі від самої ідеї знову бути разом, це дало нам справжню позитивну енергію, між нами виникло багато прихильності. В акторському плані одразу стало легше, ніби з’явився новий імпульс. Сцени, які були для мене важкими до карантину, стали абсолютно зрозумілими. Я сприймаю «Лети зі мною» як справді живий фільм, можна навіть сказати, «органічний». Він сповнений життя на всіх рівнях, і це саме те, що нам зараз потрібно.

— Чи згодні ви з терміном feel-good movie? (Feel-Good Movie — фільм для гарного самопочуття — ред.)

— Цілком. Цей фільм змушує вас почуватися добре, і я сприймаю його як такий. Зараз, як ніколи, нам потрібно сміятися, відчувати, переживати новий досвід. Таким чином, ми не повинні боятися говорити це.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Про що кіно

У центрі сюжету картини «Лети зі мною» — син знаного лікаря, юнак на ім’я Томас, який обрав життя мажора. Він проводить ночі в клубах, а дні — в ліжку. Витівки хлопця неабияк дратують його батька, і тоді він примушує сина піклуватися про одного зі своїх пацієнтів. Ним виявиться Маркус — 12-річний хлопчик із вродженою вадою серця. Так гульвіса стає наставником для підлітка, а його юний друг пізнає радощі життя.

Фільм «Лети зі мною» виходить на екрани українських кінотеатрів 28 липня.

Рубрики: Інтерв'ю Кіно

Залиште ваш коментар