Cпівак та танцюрист Олег Серафин під час війни створює нові пісні та виступає на благодійних заходах – подробиці у нашому інтерв’ю.

— Олеже, планувати майбутнє зараз напевно найважча річ, яка викликає багато тривоги. Як плануєш далі рухатись ти?

— Найважче для людини — це невідомість. Адже війна принесла біль і смуток в наші серця, скасувала усі плани і мрії, що прагнули реалізувати. Ніхто не був готовий до війни ні морально ні емоційно, адже неможливо бути до цього готовими. Тому і планувати щось на день, на тиждень чи місяць здавалось нереальним, адже ми щодня бачили, як гинуть невинні люди, діти, наші захисники. Вся моя діяльність за цей період, допомогла мені подолати внутрішню тривогу, навчитись планувати «на зараз» та організовувати біля себе однодумців, які допомагають мені робити добрі справи.

Ми українці — найхоробріша нація, тому кожен виконує свою місію, і діє за покликом хороброго серця. Хтось взяв до рук зброю і став щитом України на передовій, хтось став голосом своєї Країни на увесь світ, тримаючи музичний, інформаційний фронт. Мільйони волонтерів об’єднались у допомозі та спасінні, тих, хто залишився без домівок. А лікарі — наші Ангели на землі, щодня рятують тисячі постраждалих від війни.

Ми створили свого роду ланцюжок, в якому кожен українець виконує важливе завдання, наближаючи нашу перемогу. Адже разом ми є Сила! Я вірю, що Україна переможе! Наші крила і дух не зламати!

— Всі ми розуміємо, що життя не буде тепер таким як до 24-го лютого. Яким бачиш розвиток музичної індустрії в новій реальності. Яких змін хочеш ти?

— Я остаточно зрозумів — хто я, де моє коріння і хто моє справжнє оточення. Війна увімкнула «фільтр», підсвітила якості людей, як позитивні, так і негативні.  Я усвідомив, що мій дім там, звідки я родом, а моє місце сили там, де я знаходжусь. Цитата Теодора Рузвельта «Роби що можеш, з тим що маєш, там де ти є» стала фундаментальною для мене у моїй діяльності. Сьогодні надважливо створювати україномовний контент у всіх сферах, адже українська мова має звучати на увесь світ — це наша ідентифікація! Що стосується музичної індустрії, багато чого змінилось, зараз українська музика і пісня має надважливу місію і ми повинні це розуміти. Кожен артист чи музикант повинен задуматись, який меседж несе його творчість для аудиторії. Українську мову і музику, роками намагались зробити меншовартною, ми повинні це раз і назавжди змінити!

— У тебе багато проектів з дітьми, а на день захисту дітей ти у своєму Іinstagram презентував дитячу книгу, яку розробляв. Чому саме дитяча книга?

— Це дитяча казка про дівчинку на ім’я «Україна» та її вірного друга Солов’я, яку назвав «Вільна». Я завжди підтримував дітей і сучасне підростаюче покоління своєю діяльністю, намагався надихнути своїм прикладом. Але також, надихався прикладом своїх закордонних колег, які крім музичної діяльності, робили щось ще кардинально інше. Навіть скандальний образ Мадонни в шоу-бізнесі, не завадив їй, написати вже декілька дитячих книг. Тому під час війни, мені хотілось якось підтримати наших дітей, написати щось світле, сповнене надії та любові до своєї Батьківщини, що допоможе кожній дитині поринути у казковій світ дитинства. Ця казка поверне дитинство і Віру в Добро кожній дитині, бо наші Діти — це справжні супергерої сьогодення!

— Зараз часто звучить фраза «Кожен на своєму фронті», ти також про неї згадував. А чи дійсно можна бути корисним під час війни за допомогою творчості?

— З перших днів війни я тримаю оборону на музичному фронті. Разом зі своє командою спільними силами допомагали людям на Заході України, а згодом, заручившись підтримкою партнерів, почали розвозити гуманітарну допомогу по всій Україні. Наш наймасштабніший благодійний дитячий проект — це співпраця з «Містом Добра». Разом з Анастасією Чадюк та міжнародною програмою ZUMBA ми організували в соціальних мережах танцювальний челендж «Україна понад усе». За допомогою творчості і танцю привертали увагу небайдужих людей та благодійних організацій у всьому світі, щоб вони донатили та підтримували дітей в Україні. Я щасливий, що вже багато людей долучились до нашої ініціативи. Всі кошти пішли на допомогу «Місту Добра». Також ми проводимо з командою концерти та марафони, на яких збираємо кошти для ЗСУ. Вже більше пів мільйона гривень зібрано для наших захисників. Зараз ми продовжуємо нести українське слово і пісню в країнах Європи. Нещодавно, з благодійними концертами побували в Польщі та Німеччині, де збирали на пікапи для наших захисників. Виступали у центрах для біженців та підтримували їхній моральний та емоційний дух українців, яким довелось покинути свої домівки. Ніколи не забуду, сльози щастя, під час виконання пісні «Соловей» в Варшаві, в центрі для біженців «PTAK»,  як люди  підспівували мені та дякували за можливість чути рідні українські пісні, які дають їм сили подолати тугу за рідною землею.

— «Україна понад усе!» звучить, як пісня перемоги, що спонукало таку пісню у час, коли всі співали про біль та смуток?

— «Україна понад усе!» — основне гасло, яке закликає всіх українців, увесь світ, об’єднуватись, захищати і вірити у перемогу своєї Батьківщини у війні з російським окупантом. Усвідомлюючи скільки болі і розпачу навкруги, мені хотілось подарувати людям світло. Якщо моя зброя — творчість, то я перетворю її в «золоті колоски», «кольорові пелюстки» і «дитячі усмішки», що подарують Віру у світле майбутнє.

Адже ніхто не знає, скільки триватиме війна, нам життєво необхідно надихатись силою українського слова і пісні. Згадувати про український танець, традиції, як генетичний код кожного українця, козацький драйв, який веде до перемоги.

Сьогодні, коли Україна переживає важкі часи, кожен має знати і пам’ятати історію своєї країни, а українське слово передавати з покоління в покоління. Я вірю, що Україна, наче фенікс із руїн, звільниться від ворожих ланцюгів, а її мова солов’їна стане істинним символом вільної та незалежної Держави.

— «Соловей» це твоя інтерпретація «Ой у гаю при Дунаю», як з’явилась ідея записати саме цю пісню?

— Заспівавши «Солов’я», я хотів передати образ материнського співу, який ще з самого дитинства став для мене найдорожчим. Захотілося дати нову назву цій пісні, адже голос солов’я завжди зачаровує та символізує щось дуже рідне та важливе. Де б та з ким ми не були — соловейко завжди тьохкає у наших серцях і ніби кличе повертатись до свого коріння. Тому я долучив до запису та зйомок у своїй відеороботі, українські народні інструменти, щоб навіть в сучасній обробці, пісня містила у собі народне інструментальне звучання. Скрипка, сопілка та бандура — таке поєднання духових та струнних інструментів створило душевну атмосферу. А в музичному відео вперше показав свою сім’ю, свою сестру Галину та похресника Святослава. Ми нагадуємо кожному, що наша домівка, там де наше коріння, а Сім’я — це наша опора. І навіть на відстані, ми повинні об’єднуватись  та підтримувати один одного.

— Про що мрієте після перемоги?

— Після перемоги хочу побачитись із батьками. Вони за кордоном. Ми з новою силою пережили відчуття туги один за одним саме під час війни. Ну а також, щоб всі нові можливості, ідеї, мрії — все, що було реалізоване під час війни, допомогли створити нове — краще Майбутнє. В якому ми переосмислим цінності та остаточно самоідентифікуємося. Бо занадто велику ціну ми зараз платимо за це.

— Ти мало розповідаєш про своє особисте життя, чи вплинула війна на нього?

— Війна показала що найважливіше у цьому житті це сім’я і «підсвітила» людей, яким ми справді не байдужі. Кожен на власному прикладі переконався, що навіть в найважчі часи, буває так, що люди розходяться, або ж навпаки закохуються і знаходять підтримку один в одному. Я як дорослий, самодостатній чоловік, не можу бути один, і навіть під час війни, в моєму серці завжди є місце для кохання. Але для мене особисте життя завжди залишалось і залишається особистим і сокровенним, тому своїми емоціями і переживаннями я ділюсь виключно через творчість. Нехай кожен слухач відчує її по своєму.

Я переконаний, що кохання і добро в кожному з нас врятує світ та подолає темряву!

Залиште ваш коментар