Під час зйомок освітнього тревел-проекту “УніверCheck” телеведучий Олександр Педан побував у Харківському національному університеті ім. В. Каразіна та дізнався, чи планує виш цьогоріч приймати абітурієнтів.

Зруйновані спорткомплекс і корпус економічного факультету та Каразінської бізнес-школи, пошкодженні університетська клініка, корпус Центральної наукової бібліотеки та музею природи, виведені з експлуатації студентські гуртожитки — це далеко не весь перелік шкоди, яку росія завдала під час війни з Україною. Та найбільшою втратою в університеті Каразіна вважають загибель їхніх викладачів, студентів і випускників. Загалом було вбито більше двадцяти осіб як серед мирного населення, так і військовослужбовців.

“Мені боляче спостерігати за масштабами руйнувань університету Каразіна, бо я запам’ятав його зовсім іншим, — розповідає телеведучий Олександр Педан. — Ми побували у Харкові за кілька місяців до війни — знімали освітний тревел-проект “УніверCheck”. Виш здивував нас своїми масштабами — величезний головний корпус у самому центрі міста, ще кілька корпусів в інших районах. Багато спеціальностей — від поширених до рідкісних, як астрономія. Тож я б дуже хотів, аби українські абітурієнти підтримали університет Каразіна своїми заявками”.

Попри напружену та небезпечну ситуацію в Харкові, зупиняти роботу виш не планує і готується до цьогорічної вступної кампанії. Кажуть, наражати на небезпеку ані студентів, ані викладачів з адміністрацією не будуть. Тож відповідно до ситуації прийматимуть рішення про очне навчання.

“Освіта попри війну” — такий девіз університету в нинішніх умовах. Якщо брати в абсолютному еквіваленті, то Каразінський університет постраждав найбільше за інших. Але ми тримаємося, не припинили своєї діяльності та не були евакуйовані, а університетська спільнота налаштована на перемогу і докладає всі можливі зусилля для того, щоби виш працював, навчав, проводив наукові дослідження та відновлювався”, — кажуть в адміністрації університету.

Загалом, за попередніми підрахунками, університету нанесено збитків  на суму 100 млн євро. Виш навіть запустив кампанію “Help Karazin University” зі збором пожертвувань для допомоги постраждалим студентам, викладачам і працівникам, а також для відновлення пошкодженої інфраструктури університету.

“На початку війни ми з командою сумнівалися, чи видавати проект “УніверCheck”. Ми запитували себе, чи захоче молодь вступати в Україні, чи буде така змога загалом, наскільки актуальним буде контент, який відзняли ще до війни? Зараз я переконуюся, що було правильним видавати “УніверCheck”. Молодь має право на освіту і, попри війну, не повинна відкидати варіанту вступати в Україні. Оскільки всі виші працюють. А ми з командою чесно показуємо їхні сильні та слабкі сторони. Окрім того, ми фактично показуємо унікальні кадри з харківського екопарку, який на момент нашого приїду тільки відкрили. Зараз же він знаходиться у напівзруйнованому стані через постійні обстріли”, — ділиться Олександр Педан.

Харків’яни та студенти університету Каразіна уже схвально оцінили і подякували за випуск.

“… Місцями через кадри руйнувань було морально важко дивитись. Дякую!”

“Дуже боляче дивитися на ті місця, де ти була така щаслива всього кілька місяців тому. Дякую Вам, дивлюся і згадую одні з найкращих днів у житті”.

Переглянути випуск освітнього тревел-проекту “УніверCheck” про ХНУ ім. В. Каразіна можна на YouTube-каналі Олександра Педана за посиланням.

Рубрики: Зірки

Залиште ваш коментар