«Снайпер. Білий Ворон» — перша воєнна стрічка, що виходить у національний прокат після повномасштабного вторгнення. Історія снайпера з позивним «Ворон» — рефлексія на перебіг російсько-української війни 2014 року, що охопила Луганщину та Донеччину, а в 2022 році розтеклася кривавою раною по всій території Незалежної України.

Зйомки проходили протягом 2020 року. Творча команда заручилася підтримкою Національної Гвардії України, яка всебічно сприяла фільмуванню: надавала техніку та дозволи для проведення зйомок у спеціально відведених локаціях та техніку, залучала особовий склад для створення реалістичних кадрів. Крім того, зйомки супроводжувалися воєнним консультантом — інструктором зі снайпінгу. За півроку до початку зйомок виконавець головної ролі, актор Павло Алдошин, проходив спеціальну воєнну підготовку, а зараз набуті навички допомагають йому захищати Батьківщину в лавах ЗСУ.

Вихід картини приурочили до Дня Незалежності, адже усі ми зараз боремося за свою Незалежність та Незалежність майбутніх поколінь українців.

Про що кіно

2013 рік. Пацифіст-дивак Микола проводить екологічний експеримент. Разом зі своєю вагітною дружиною Настею він живе у власноруч виритій Норі на нещодавно придбаній землі під Горлівкою, що на Донеччині. Подружжя відмовляється від «шкідливих» благ цивілізації, прагнучи довести людству, що жити в гармонії з природою у XXI столітті можливо. Попри побутові труднощі, сім’я диваків відчуває себе щасливою й вірить у цінність та успішність свого експерименту.

Наївний світ Миколи руйнується з початком війни на Донбасі. Він відчуває себе безсилим перед неминучою загрозою — всередині все перевертається… Російські бойовики вбивають вагітну дружину і вщент спалюють його Нору. Не знаходячи виправдання цій жорстокості, він приймає доленосне рішення й вступає в добробат, у лави снайперів. З дивака-математика насміхаються, але згодом, завдяки своїй впертості, він доводить, що з ним таки варто рахуватися.

Рубрики: Кіно

Залиште ваш коментар