Міжнародний кінофестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) приймає заявки до участі в 4-х конкурсних програмах, серед яких — національний конкурс, конкурс пітчингів, конкурс короткометражного кіно Бардак та конкурсу воєнної хроніки 2022 War Diaries.

Шостий EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL пройде з 1 по 6 жовтня 2022 року.

Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival продовжує прийом заявок на участь у Національному конкурсі (дедлайн 25 серпня), програмі War Diaries (дедлайн 31 серпня), конкурсі Pitching для проєктів у девелопменті (дедлайн 31 серпня) та конкурсі українського незалежного короткого метру Бардак (дедлайн 1 вересня).

Організатори проводять фестиваль, попри війну, аби дати змогу талановитим українським фільммейкерам висловитися мовою документального кіно про те, що відбувається навколо та що болить мільйонам українців щодня. Основна увага фестивалю буде сфокусована на фільмах, знятих на воєнну тематику, адже воєнна документалістика — інструмент інформаційного спротиву, спосіб пролити світло правди на закиди росіян в інформаційній війні. Це потужна культурна зброя на захисті проти маніпуляцій, відвертої брехні та перекручування історії.

Сьогодні кожен із нас є свідком формування нової історії. Саме тому організатори закликають українців, навіть тих, хто далекий від кіноіндустрії, стати учасником конкурсу воєнної хроніки War Diaries та розповісти свою історію війни. Відео переможців конкурсу стануть частиною документального кіно, який планують показати в Європі. Організатори переконані, що саме такі живі історії можуть стати рушієм для інформаційного та культурного спротиву європейців, за життя та майбуття яких зараз борються українські військові.

Для початківців та кінопрофесіоналів прихильників короткого формату триває також набір на конкурс українського незалежного короткого метру Бардак. Цьогоріч «фестиваль у фестивалі» проходитиме вже вп’яте, тож організатори чекають від учасників чимало відкриттів.

З 1 серпня оголошено набір на найулюбленішу секція українських кінопрофесіоналів —  конкурс Pitching. Щорічно відібрані проєкти не тільки проходять низку воркшопів та майстер-класів від провідних світових фахівців, але й знаходять міжнародні партнерства, виграють цінні призи та вдосконалюють свої професійні навички.

Також триває набір на Національний конкурс фестивалю, що складатиметься з найкращих кінострічок минулого року. Оцінювати проєкти-учасники буде поважне міжнародне журі, склад якого творці оголосять зовсім скоро.

Нагадаємо, що Kharkiv MeetDocs 2022 проходитиме 1-6 жовтня. Відкриття та закриття відбудеться в одному зі столичних кінотеатрів, а покази фільмів, відібраних до участі в програмі, відбудуться онлайн — на найбільшій українській стрімінговій платформі. Рішення про проведення фестивалю в гібридному форматі було прийнято з міркувань безпеки організаторів та учасників фестивалю.

З 1-го серпня прийом заявок на конкурсні програми (Національний конкурс, War Diaries та Pitching) відбувається за символічний донат у розмірі 5 доларів. Усі кошти спрямовуються до призового фонду фесту.

Стежте за новинами фестивалю у соцмережах (Instagram, Facebook), адже організатори незабаром розпочнуть оголошувати фільми-учасники секції «Ретроспектива», що включатиме українські фільми номінанти та призери визнаних світових кінофестивалів минулих років.

Більше про фестиваль, регламент кожної з конкурсних програм та контакти організаторів шукайте на офіційному сайті.

Рубрики: Кіно

Залиште ваш коментар